Varoluş Dergisi

İLİŞKİ BİTİMİ

Yaşam sonlar, başlangıçlar ve ikisi arasındakilerden ibaret. Kimimiz bu geçişleri çok daha ustaca karşılarken kimimiz de dağılabiliyor, tutunuyor ya da unutabiliyor. Herhangi türden bir ilişki bittiğinde hayatta kalmaya çalışmak bir şeyken çiçeklenebilmek bambaşka bir şey. İlişkiler başlar ve biter, sevgiyse bakidir. Her sevdiğimizle sandığımız düzeyden ilişkili olmamız gerekmez. İlişki bambaşka nitelikler ve belli bir rezonans gerektirir ve sonlandığında sevgi ve saygıyla açması gerekeni açıyor; nihayetine eriyorsa başarılıdır. Bunun büyük ölçüde böyle olmasını sağlayan şeyler; inayet, bakış açınız ve ilişkiyle beraber kendi üstünüzde çalışmanız!

Değer atfettiğimiz bir şey sonlandığında mümkün olan en kalıcı, hızlı ve ışıklı biçimde yolu sürmek için ufak ama etkili tavsiyeler;

Durumu mutlaka 4 boyuttan değerlendirin ve kendinize mümkün olan en kısa sürede bir ajanda/haritalandırma yapın. Gerekiyorsa tereddüt etmeden güvendiğiniz kaynaklardan destek alın. İster beden ister zihin/duygu ister ruh boyutundan bakın, alıştığınızdan çıkıp yeni, nisbeten bilinmeyene adım atacağınız bir dönem bu muhtemelen. Bu nedenle en başından

1. Temiz, net, açık, dürüst bir son koyduğunuza / koyulduğunda ve neyin, neden, ne biçimde bittiğine gelgitsiz, dönüşsüz emin olun.
2. Bitenin mutlaka yasını tutun, onurlandırın.
3. Ana gelin hatırlayın.
4. Geleceği kurun ve kutsayın.
5. Kendinize ve sizi buraya getiren her şeye güvenin, şükran duyun.
6. Kendinize ve her şeye zaman ve alan  verin, şefkatli davranın, yavaşlayın, öncelik ve gerçek ihtiyaçlarınızı karşıladığınızdan özellikle bu dönem emin olun.
7. Tüm bedenlerinizin ihtiyacı olan minimum bir rutini bu dönemde sağladığınızdan emin olun. Bedensel, zihin/duygusal, ruhsal olarak kendinizi destekleyin, yenileyin. Bu bazen zor olsa da küçük adımlarla, basit fakat sürekli bir plana sadık kalın.
8. 7 enerji merkezini de tek tek ele alın ve bu dönemde güçlendirilmesi gerekenleri güçlendirin, bırakılması gerekeni bırakın, buna ekstra özen, enerji ve mesai harcayın bu yolunuzu hem açar, hem kısaltır hem de kriz atfedileni fırsata çevirir ve bir sonrası için sizi en iyi biçimde hazırlar.

Tüm bunları yapmanın sabit bir yolu yok. Sizin hız, bünye, ihtiyaç ve parmak izinize göre şekillenecek. Kimimize iyi gelen kimimize gelmeyebiliyor. Bazen ego ve ruha iyi gelen de farklı olabiliyor. Nicelik ve nitelikse zaten farklı şeyler… Eğer tek bir şey hatırlayacaksanız;

Her son yeni bir başlangıç önemli olan tadının nasıl olacağı ve bunu belirleyen sizsiniz. Nasıl hissetmek istiyorsanız öyle yazın hikayenizi. Baktığınızda ve zamanla içinden geçerken tamam mısınız, razı mısınız?

Kolaylık, ferahlık, neşe ve ihtişamla olsun sizi size taşısın dilerim.

Ahu BİRLİK

Ahu Birlik

1981 baharında Ankara'da doğdum. Çocukluğum ve gençliğim seyahat ve enstantanelerle geçti. İstanbul Bilgi Üniversitesi Film&Tv lisans ve Kültürel İncelemeler yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra hizmet, üretim, reklamcılık gibi sektörlerde farklı görevlerde yer aldım. 2012 yılında içsel yolculuğu beni Reiki Bilinçaltı Terapiler ve Can Hocam İsmail Bülbül'e taşıdı. 2014 yılından beri Bodrum'da yaşıyor, Bodrum Şifa Sanatları Atölyesi Kumbahçe'de yolculuğumuza sevgiyle, şükranla devam ediyorum.

Usui Reiki Master Teacher

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler