Varoluş Dergisi

HOŞLANMADIĞIMIZ KİŞİLER HAKKINDA

Hepimizin sosyal yaşantısında, iş hayatında, aile eşrafında adı anılınca veya aynı ortamda denk gelince gerildiği, mutsuz olduğu, hoşlanmadığı kimseler vardır. İşyerindeki mesai arkadaşınız ya da amiriniz, ailenizdeki bir akrabanız olabilir. Hele ki bizim toplumda evlenme kararı aldıktan sonra başlar asıl hikâye. İki farklı ailenin bir araya gelip tek aile olma çabasının sancıya dönüştüğü zamanları yaşayan herkes, ucundan kıyısından muzdarip olmuştur bu durumdan. Tabii daha travmatik durumlar da olabilir. Ciddi kırgınlıklar, kavgalar, haksızlığa ya da kötülüğe uğradığınızı düşündüğünüz durumlar.

Böyle bir duruma maruz kalınca da günü kurtarmak adına maskelerimizi takarız. Hem ‘aile terbiyemiz’ bunu gerektirdiğinden hem de insanlar tarafından uyumsuz, geçimsiz, suratsız vb. yaftalanmamak için bunu yapmak zorunda hissederiz kendimizi.

Belki de “Yok yahu, benim hoşlanmadığım birileri yok, kimseye karşı da hiçbir negatif duygu beslemiyorum.” diyebilirsiniz. Hadi ama kandırmayın kendinizi. Böyle düşünmenizin sebebi; böyle olması gerektiğini düşünmeniz. Buna savunma mekanizmalarından inkâr diyorlar. Eğer gerçekten de böyle düşünmeyi başarmışsanız; tebrikler! Ben de bu yazıda sizin gibi olmayı amaçlayan kişiler için bir egzersiz anlatacağım. Ey sevgili okur; size maskelerinizi çıkarıp sadece kendiniz olabileceğiniz bir egzersiz vaat ediyorum. 🙂 Ben vaat etmiyorum aslında, evrensel yaşam enerjisi bunu söylüyor. Yapabileceğine inanan ve bunun için çaba-zaman harcayan herkese tüm mucizelerin kapısını açıyor.

Önceden uyarmalıyım ki bu egzersizi yapmak biraz cesaret istiyor. Bunu anlattığım birçok insan bu çalışmayı yapamayacağını sanıyor ama merak etmeyin Reiki bu işi kolaylaştıracak. O yüzden bir deneyin derim. Hazırsanız başlıyoruz.

Çevrenizde olan ya da şu an yakınınızda olmayan, geçmişte yaşadığınız bir olaydan dolayı hoşlanmadığınız ya da çok değil 10 dakika önce işe giderken trafikte canınızı sıkan bir olaya neden olan kişiyi düşünün. İlla ki birileri canlanacak gözünüzde. O kişiyi/kişileri düşünmeye çalışın ve en küçük bir öfke, korku, kıskançlık vb. başka olumsuz düşünce hissederseniz belirleyin. Şimdi! Bilerek, isteyerek özgür-hür iradenizle o kişi hakkında olumlu şeyler düşünün.

– İki çocuk annesi olarak ben bu kısmı şöyle ifade ediyorum; kendi çocuğunuz için ne dilerseniz o saflıkta ve iyilikte bir şeyler düşünün ya da dileyin. –

Belki ilk başta biraz zor gelebilir ama yine de pes etmeyin, dedim ya biraz cesaret! Bu egzersizi yaparken;

Vücudunuz direniyor mu?

Direniyorsa bedeninizin ya da auranızın herhangi bir yerinde bir blokaj ya da direniş oluyor mu?

Dikkat edin.

Sizi farklı hissettirecek bir duygu oluşuyor mu?

Gözlemleyin.

Gözlerinizi kapattığınızda ya da gözleriniz açıkken, bir görüntü beliriyor mu?

Algılamaya çalışın.

O kişiyle bir anınız gözünüzde canlanıyor mu?

Belleğinizi yoklayın.

Bunun ne kadar süreceğini bilmiyorum size kesin bir şey söyleyemem ama bir süre sonra vücudunuzun belli bir bölgesinde veya bölgelerinde hassasiyet hissedeceksiniz. (Bende  çoğu zaman midede ya da boğazda oluyor.) İşte şimdi o bölgeye elinizi koyun ve Reiki ile iyileştirmeye başlayın. (2. Aşama ve üstündekiler sembollerini çizebilir.)

Kendinize uyguladığınız bu şifa enerjisi sayesinde o hoşlanmadığınız kişi hakkında olumlu şeyler düşünmeye başlayacaksınız ve bu duruma şaşıracaksınız. Şaşırmayın! Bu Reiki’nin bize sağladığı sınırsız mucizevi güzellikten biridir.

İhtiyaç halinde bu çalışmayı tekrarlayabilirsiniz.

Bu arada;

Birine karşı hissettiğiniz negatif duygular “sizin” içinizde hoşlanmadığınız bir şeylerden kaynaklanıyor. Bunu kabullenmek zor ama maalesef gerçek bu. Kendinizi iyileştirebilirseniz; olaylara ya da kişilere olan bakış açınızın da iyileştiğini ve birçok problemin aslında hiç de öyle olmadığını göreceksiniz.

Bu çalışmayı hayatınızın rutini haline getirerek hem kendinizi iyileştirirsiniz hem de hayatınızı. Rahatsız, gergin, tedirgin kısacası negatif bir hayatı; huzurlu, keyifli ve rahat hale getirirsiniz.

İmren Yıldırım Yılmaz

1987 yılında doğdu. Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven bir Matematik Öğretmeni. Deniz’in ve Güneş’in annesi. ‘Bir çocuk değişir dünya değişir.’ diye düşünenlerdendir, bunu başarmaya çalışır bir öğretmen ve anne olarak. Reiki 3B (Master Teacher) aşamasındadır, kendini kendinde aramaya devam etmektedir.

3 yorumlar

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler