Varoluş Dergisi

FARKINDA MISINIZ?

Yıllardır, ‘Yeni Yıllardan’ bir şeyler bekledik durduk hep. Tüm beklentilerimize rağmen değişmedi aktı geçti yıllar.

Yıllar, zaman içinde aktı geçti ama bizim ısrarlı isteyişlerimiz hiç değişmedi. Her şeyi dışarıdan beklediğimiz gibi, yılların da lehimize değişmesini, dönüşmesini arzuladık hep. Sağlık istedik, mutluluk istedik, başarı istedik, eş, iş istedik ama hiç mi hiç, kendimize dönüp nedenlerini sormadık. En kolayını seçtik ve hep şikayet ettik.. ‘Olmuyor, olmuyor, olmuyor..’ Neden acaba?

Eğer bizler, bu şekilde dışarıdan bir şeyler değişsin diye beklersek inanın ne yıllar, ne de başka şeyler değişmeyecek hayatımızda. Barışın, huzurun, kardeşçe yaşamın tek yolunun kendimizden geçtiğini anlayamazsak, beyhude geçecek bu güzel ömürler..

O halde silkinip kendimize gelmeli ve hemen şimdi değişmeye niyet etmeliyiz. Çünkü o zaman neyin ne olduğunu anlar, arzu ve isteklerimizin dış dünyada değil içimizde olduğunu fark ederiz. O zaman hiçbir beklenti, arzu, istek peşinde de olmayız. İşte o zaman her şey arzulanmadan istemeden oluverir hemen..

Unutma; sen değişirsen, etrafında ki insanlar da değişir. Sen değişirsen tüm hayatın değişir. Sen değişirsen dünyan değişir. Yeni yılda değişmemiz ve dönüşmemiz ümidi ile farkındalıklı bir yıl diliyorum.

İsmail Bülbül

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler