Varoluş Dergisi

HAYATTA HER ŞEY OLUR

Yazın coşkusuna ve akşamlarının ılıklığına doyamıyorum. Deniz kokusunu sevip, bir gün alacağım ev deniz görsüncülerin hayallerine güveniyorum. Ağustosun sıcağına ve böceğinin neşesine bayılıyorum. Denizden taş toplarken doğadan izin alan ince fikirlere hayran oluyorum. Denizin, tuzun ve güneşin en iyi ilaç olduğunu biliyorum. Yazı herkes sever, kışı da alıp göğsümüzde ısıtmamız gerektiğini düşünüyorum.

Kışın olgunluğuna güveniyorum. Kaymadan yürümek zorunda olduğun kaldırımların, savaş verdiğin virüslerin, parmaklarının donduğunu sandığın o kısa ama sana çok uzun gelen gri kış günlerinin insanı mücadelelere sürüklediğini ve aslında bunu avantaja çevirip sevdiklerine sokulabilmen için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Sokakta kalmak zorunda olan insanlar ve hayvanlar için elinden ne geliyorsa yapmanı rica ediyorum. Yılbaşının renklerine ve çocukları mutlu ettiği için Noel babaya inanıyorum.

Her zaman daha iyisinin ve daha kötüsünün var olabileceğini biliyorum.Sadece istediği olduğunda değil, olmadığında da şükür edebilenlerin teslimiyetine hayran oluyorum. Çok zor zamanlardan geçerken, Hayao Miyazaki gibi modern hayatın çökmesini ve her yeri yabani otların sarmasını isterken bile kimseyi incitmeyen kalpleri seviyorum.Her koşulda ruhunu sıcak, aklını serin tutmaya çalışanların azmine gıpta ediyorum.

Kınamayan, yargılamayan, etrafına huzur veren, gönülleri hoş eden, özel hissettiren, güzel hissettiren, olduğu yeri cennete çeviren iyi insanların varlığına minnettar oluyorum. Gücü zarar vermek için değil, hayat mücadelesinde tüm canlılara fayda sağlamak için kullanan insanların da olduğunu biliyorum.Bir yerlerde kadınların, çocukların ve hayvanların mutlu ve güvende oldukları toprakların var olduğu umuduna tutunmak istiyorum. Yaşama hakları için savaşan insanların ruhlarını ve haksızlıklara sessiz kalamayan cesur yürekleri öpüyorum.

Suyun akıp yolunu bulacağına ve hayatta her şeyin olabileceğine inanıyorum.

Şebnem Hoşer

1986 yılında İzmir'de doğdum. İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunuyum. 2009 yılında Amerika'da Virginia Tech Üniversitesi'nde, Yabancı Dil Eğitimi aldım. On senedir işim gereği dünyayı dolaşıyorum. 2019 yılında Usui Reiki Grand Master İsmail Bülbül sayesinde Reiki ile tanıştım. Hayatımın dönüm noktalarından biri olarak görüyorum bu karşılaşmayı. Yazmayı seviyorum ve güzel olan her şeye inanıyorum.

10 yorumlar

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler