Varoluş Dergisi

HAREKETTE BEREKET VARDIR.

Kişi kendisiyle uğraşırken hayat geçip gitmektedir. Oysa geriye bakıp pişmanlık duymak yerine, şu anın gereklerini yerine getirmek ve kendinize iyi davranmak her şeyden daha faydalıdır.

Bazen ne yapacağımızı bilemez halde buluruz kendimizi. Hayatımızda bir sayfa henüz kapanmıştır, kapanmak zorunda kalmıştır, ve hangi sayfayı açacağımızı bilememekteyizdir. Bu noktada genellikle hangi sayfayı açmamız gerektiğini bilmemekten dolayı suçluluk duyar, kendimizi geride kalmış, hayatı kaçırmış hisseder, acı çekeriz. Gururlanmayız artık, kendimizle ilişkimiz bozulmuştur.

Peki kendimize bu şekilde acımasız davranmamızın durumumuzu çözmek için bir faydası olabilir mi? Bence sadece, bir gün gelip de kendimize ne kadar zalimce davrandığımızı farkettiğimizde, tam da bu farkındalık anında bir işe yarar, gerçeği anlarız : “ En temel konunun kendimizle ilişkimizin sağlam olması olduğunu, ve en öncelikli sorumluluğumuzun kendimize iyi davranmamız olduğunu fark ederiz…”

Kişi kendisiyle uğraşırken hayat geçip gitmektedir. Oysa geriye bakıp pişmanlık duymak yerine, şu anın gereklerini yerine getirmek ve kendinize iyi davranmak her şeyden daha faydalıdır. Şu ana odaklanmak ve açılan yeni kapıları, fırsatları, ilhamları fark etmek için küskün ve kızgın değil, uyanık olmayı bilinçli bir şekilde seçmeniz gereklidir. Şu anın içinde hayatın sizden beklediklerini vermek için özenle ve adanmayla yüzde yüz kendinizi vermeniz, hayata özel bir şeyler katmanız sizi uykudan uyandırdığı gibi farkındalık geçitlerinden de sizi zahmetsizce geçirecektir.

Hayatın sihirlerinden biri de budur. Hayata katılırsanız hafiflersiniz, hayata katılmaz, bunun yerine sadece kafanızın içinde kurduğunuz geçmiş ve gelecekte yaşarsanız ağırlaşırsınız.

Hani demişler ya; “Söz gümüş ise sükut altındır.” Bu sözde bahsedilen sükut aynı zamanda zihinsel dinginliktir. Geçmişi yargılamamak, ve pişmanlığını taşımamak, gelecekten endişe duymamak, sadece şu anda olabilmek ve sükutla elimizdeki işe konsantre olarak üretmek halidir. Nefesin de bu dingin zihne düzenli bir şekilde eşlik etmesi, bedeninse nefesin ahengiyle kendini sakinlikte dinlendirmesidir.

Ne yapacağımızı bilmez bir noktaya mı geldik, hayatın kapımızı çalıp, bize sunacağı yeni sayfayı fark edebilmek için zihninizi serbest bırakın, şu anda kalın ve hareket halinde olun, hayata katılarak hayatın size mesajını ulaştırmasını kolaylaştırın.

Sevgiyle kalın

 

Cemile Aslı Yılmaz

Yüksek Elektronik Mühendisi, 2 yabancı dil bilir. 22 yıl kurumsal iş hayatının ardından artık başka alanlarda katkı sağlamak istedi. Astroloji, Koçluk eğitimlerinin ardından bu alanlarda çalışmaya başladı. Reiki ile hayatında çok şey olumlu anlamda değişmiştir.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler