Varoluş Dergisi

GÜNEŞLİ GÜNLER DİLERİM

    Queensland üniversitesindeki bilim insanları zamanda yolculuğun mümkün olduğunu matematiksel olarak ispatladılar. Aynı zamanda araştırmacılar zamanda geriye gidip bir değişiklik yapıldığında dahi sistemin aynı sonucu verecek şekilde kendini düzelteceğini, olacak olanın mutlaka bir şekilde gerçekleşeceğini bildirdiler. Araştırmacılar, Covid-19 virüsünün ilk çıktığı zamana gidip ilk bulaş olan kişinin bulaş olma riskini ortadan kaldırabilseydik bile salgın mutlaka bir şekilde gerçekleşirdi, diyorlar. Olacak olan mutlaka bir şekilde oluyorsa sen yolda olmanın hakkını verBu öyle bir yol ki her şey en doğru zamanda, en doğru şekilde oluyor. Yolda karşılaştığın kişiler hep tam zamanında yoluna çıkıyorlar. Sana neler öğretiyorlar neler… O halde yolda olduğunun farkında olup yolu keyifle yürümek mi istersin, yoksa yolu kendine zindan etmek mi? Oysa bu özgürlüğü sana veren sistem öyle adil öyle mükemmel ki… Hepimizin görmesini dilerim.

     Bilinmek ve anlaşılmayı istemek ruhumuzun en büyük ihtiyacı. Bizler en büyük mucizenin parçalarıyız. O bile bilinmek istedi. Bizim bilinmek istememiz, anlaşılıp sevilmek istememiz o kadar doğal ki. Dünyaya yaklaşık 2 ışık yılı uzaklıktaki güneş bile sanki ısı ve ışık saçmak için değil de bizler onu o mesafeden bile görebilelim, onu keşfedelim, keşfetmek yetmez bir de şarkılarda, şiirlerde adıgeçirelim , sevenler birbirlerine ‘Güneşim’ desinler diye var. Yıldızlar, ay, galaksiler hepsi bu yüzden (Astrolojinin romantizmle bir ilgisi olmalı!) Sahranın üstünde uçan kuş çölü keşfetmek istiyor, uzay bilimciler kara deliği, küçük kara balık başka denizleri... Her şey bilinmek için vaktini bekliyor. Michelangelo’nun Davut heykeli gibi.. Ona Davut heykeli nasıl ortaya çıktı diye sorduklarında: O zaten taşın içindeydi,ben fazlalıkları attım.’ der.

     Öyleyse ne olursa olsun ilahi nizamda bir değişiklik olmuyorsa, sonunda hepimizin anlaşılmaya ve sevilmeye ihtiyacı varsa, hele bir de mevsimlerden yazsa.. Önce kendini bilip sevdiğin, sonra da ruhunu anlayan, seni güldüren, yanında huzurlu olduğun, eksiklerini tamamlayan, fazlalıklarını atan Michelangelo’nu bulduğun güneşli bir yol dilerim.

Şebnem HOŞER

 

Şebnem Hoşer

1986 yılında İzmir'de doğdum. İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunuyum. 2009 yılında Amerika'da Virginia Tech Üniversitesi'nde, Yabancı Dil Eğitimi aldım. On senedir işim gereği dünyayı dolaşıyorum. 2019 yılında Usui Reiki Grand Master İsmail Bülbül sayesinde Reiki ile tanıştım. Hayatımın dönüm noktalarından biri olarak görüyorum bu karşılaşmayı. Yazmayı seviyorum ve güzel olan her şeye inanıyorum.

3 yorumlar

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler