Varoluş Dergisi

EV BİTKİLERİNİN ENERJİLERİ

Radyasyonu Yok Eden Kaktüs: Hemen hemen herkes kaktüsün radyasyonu nötrlediğini biliyor artık. E o zaman ne duruyorsunuz. Hala bilgisayarının yanında kaktüs olmayanlar koşup alsınlar o zaman.

Dünya yüzeyinde bulunan her şey belli bir enerji alanından oluşuyor bilindiği üzere. Artık her hücrenin, canlının yada insanın yaydığı frekans titreşimleri de ölçülebilmekte. Şimdiki yazımıza mevzu bahis ise evimizdeki bitkiler. Haydi evimizin rengi çiçeklerimizin yaydığı frekansları tanıyalım. Bir de onları evlerimizin neresinde kullanabileceğimizi;

Romantizm Rüzgarı Yasemin: Romantizmi kim sevmez ki? En çok kadınlar sever herhalde. Benim en sevdiğim koku yasemindir ama aramızda kalsın. Yaseminin çiçeği de, kokusu da,  bitkisi de romantik bir titreşim yayıyor. O zaman yıl dönümlerinde yaseminlerle donatalım evimizi ya da odamızı.

Şans Yağmuru Aleo Vera: Aleo veranın şu aralar her şeyi var neredeyse. El kremi yüz kremi, şampuanı… Bu ürünlerin içindekiler kısmı ne kadar gerçektir bunu bilmiyorum ama hem daha gerçekçi hem de bildiğimiz bitki aleo veranın varlığı şans titreşimleri yayan bir frekansta. Tabi kendi titreşimlerinizi de bu şans titreşimlerine açacak şekilde olumlu düşünmemiz gerekli.

Sevgi ve Mutluluk Kaynağı Biberiye: Şifa, sevgi ve mutluluğu temsil eden biberiyeyi dolaplarınızda, kıyafetlerinizin aralarında bulundurabilirsiniz. Seven insan sever. Biberiyeye mi ihtiyacı var dedik içimizden. Sevgiyi seçmeyi hatırlamak için biberiye yapraklarını eşyalarımızın arasında görmeye ihtiyacımız olabilir diyelim o zaman.

Derin Uyku Nane ve Dağ Kekiği: Dağ esintisi ve buz gibi suyun tazeliğini hatırlatan nane ve kekik, en ferahlatıcı bitkiler arasındadır. Ferahlamış bir insanın kısa ama derin bir uyku haline geçip uykudan sonra tüy gibi hafiflediğini biliriz hepimiz.  İşte bu bitkiler de hafif hissetmenin anahtarları tabi ki yatak odalarında.

Huzur Abidesi Kasımpatı: Kasımpatı, ninelerimizin, annelerimizin bahçelerinde yada pencere pervazlarında yetiştirdiği en sıradan çiçeklerdendi belki de. Herkes yüzlerce kez geçti yanlarından ama fark etmedi bile. İşte fark etmediğimiz halde huzur frekansı yayan bu çiçek olmazsa olmaz bence. Evin içinde değilde balkon yada giriş katlarındaki bahçelerde yetiştirilmesi daha uygun. Çünkü  kendileri evin dışını seviyor.

Radyasyonu Yok Eden Kaktüs: Hemen hemen herkes kaktüsün radyasyonu nötrlediğini biliyor artık. E o zaman ne duruyorsunuz. Hala bilgisayarının yanında kaktüs olmayanlar koşup alsınlar o zaman.

Sırasıyla yayımlanmış birtakım kaynaklara göre bazı bitkilerin titreşim frekanslarını görelim isterseniz;

Kuru otlar: 1-22 MHz, Taze otlar: 20-27 Mhz, Esans Yağlar: 52-320 Mhz. Esans yağlar, insan tarafından kullanılan ve frekans düzeyi en yüksek olan şeymiş. Hani o annelerimizin mikrobu kırar diye serpiştirdiği lavanta yağı ise 118 Mhz enerji yayıyormuş.

Fesleğen: 52, Nane:78, Melisa:102, Papatya: 105 Mhz enerji yayıyor. Gül ise bu listenin en tepesinde 320 Mhz’ lik bir titreşimi var.

Bol çiçekli, mis kokulu, sevgi dolu günler dilerim.

Sebile Güneş

Sebile Güneş Nisan 1977 Yılında Bursa’da dünyaya geldi. İlk ve Orta Öğretimini Bursa Nedim Öztan İlkokulu ve Bursa Cumhuriyet lisesinde tamamladıktan sonra , Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünü kazanarak İzmir ‘e yerleşti . Mezun olduktan sonra evlendi, Defne ve Burak adında iki çocuğu var. 2002 yılından beri özel sektörde mesleğini yapmaktadır. Kendisine, sebilegunes2007@hotmail.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler