Varoluş Dergisi

DEĞİŞİM VE BAŞARI

Canlarım merhaba,

Reiki inisiyasyonu ile kişinin aura katmanlarını (manyetik enerji alanlarını) temizleyip düzenliyor ve aura kanallarını (enerji kanallarını) açıyoruz. Sonunda da kaymış ya da kirlenmiş çakraları (bedende bulunan enerji noktalarını) yerine oturtuyor ve temizliyoruz. Kısaca, herhangi bir müzik aletine verilen akort ayarı gibi, kişilere akort yapıyoruz diyebiliriz.

Bu işlemden (inisiyasyon) sonra ilahi kaynağa kanal olunuyor ve kişide birtakım değişimler başlıyor. Bu değişimler kişiyi  elbette zaman zaman zorlayabiliyor da. Eğer kişi değişmemeye ayak diretir, müsaade etmezse, adeta ardı ardına tokatlar yemeye mahkum oluyor. Tam tersi olursa da çok kolay değişerek olgunlaşıyor ve neyin ne olduğunu anlamaya başlıyor, farkındalıkları artıyor..

Gelen sorulardan anladığım kadarı ile çoğumuz değişime ayak diretiyoruz.

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir’’ demiş, Herakleitos.

Pozitif bir yaşama adım atmak, mutlu, huzurlu bir yaşam sürdürmek istiyorsak eğer, bu ancak değişmek ve dönüşmekle mümkün olur. Eski köhnemiş zihin kalıplarını beyninizden çıkarıp atamazsanız, kusura bakmayın ama olduğunuz yerde sayar, bir adım ileri, iki adım geri bir ömrü ziyan etmiş olursunuz..

Onu bunu suçlayarak yaşamak, kişiye çok konforlu geliyor. Sorumluluğu olmayan bir yaşam elbette çok güzeldir..

Başarı varsa ben yaptım, başarısızlık olursa engel olundum anlayışı, kusura bakmayın ama en amiyane tabirle bencillik ve cahillik olur.

Nasıl ki, başarının sorumluluğunu alıyorsak, başarısızlığın sorumluluğunu da almak zorundayız..

Burada en çok babalara annelere suç atılır. ’’Babam, annem beni engelledi, ya da engelliyor. Bana iyi bir eğitim verdirtmediler, benim önümü tıkadılar, bana şöyle şöyle yaptılar ‘’gibi bir takım suçlamaları zaman zaman hepimiz duyuyoruz.

Böylece tüm suçu ebeveynlere atıyoruz. Bahanelerin ardına sığınmak varken, neden değişelim ki? Oh ne ala hayat, yan gel keyfine bak.. Yok böyle bir şey. Kimse kusura bakmasın, bu tarz yaşamaya tembellik, sorumsuzluk denir. Hiçbir anne ya da baba evladı kötü olsun diye bir şey yapmaz. Eğer sana bir şeyler söylemiş, ya da hala söylüyorsa, seni çok sevdiği ve korumak istedikleri içindir.  Senin başarına engel olmak için asla değil.

Bir de başarısızlık dış etkenlere bağlanır. ‘’Falanca ya da filanca bana büyü ya da muska yapmış bunun için ben uyuşmuşum, böyle yapmasa başarılı olacaktım ama bunlar olunca olmadı işte.’’

Bu gibi bahaneleri çok görmeye başladım bu aralar. Eğer kendi sorumluluğunu almamakta diretirsen, bu gibi saçma şeylerle avunur durursun ancak. Kimse sana sen istemediğin sürece hiçbir şey yapamaz. Ne zaman ki, bu şüpheyi kafandan silersin, işte o zaman değişimi başlatırsın kendinde.

Kişi kendi sorumluluğunu almadığı, hep başkalarını suçladığı sürece olduğu yerde sayar. Eğer başkalarını suçlamaktan vazgeçer kendine dönerse, aradığı her şeyin kendinde olduğunu anlar, gelişir ve başarılı olur..

‘’Kendini sev, kendini sevmenle birlikte, kendini olduğun gibi kabullen. Sen neysen o sun. Her şeyinle sen, sensin bunu fark et. Milyarlarca insanın içinde bir başka sen daha olmadığını anla. Ne kadar güçlü bir varlık olduğunu keşfet. Değişmene, değişime izin ver. Böyle olunca her şeyi başardığına şahit olacaksın..

Ve lütfen..

Müsade et, kaderin seni değiştirsin..

İsmail Bülbül

İsmail Bülbül

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

2 yorumlar

  • Hocam; Muhtesem bir yazi. Okurken adeta kendimi gordum diyebilirim.Reiki 1 den once ben reiki 1 den sonra ben .Arada o kadar degisiklik var ki. Kendi Reiki al.Hayri Hocam da farkı görünce şaşırmıştı..Calismalariniza da katildim.Ve degisime kendimi actim.Devam ediyo.Sayenizde degidimden hic korkmuyorum.Herseye kendimi avmctim.Megerse ben den baska bir ben daha varmis.onu kesfettim.yuzlestim.Simdi cok mutluyum.Tesekkurler hocam.

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler