Varoluş Dergisi

BAĞLANTILI NEFES MUCİZESİ

Nefes, benim hayat yolculuğumda bana özgürlüğümü veren, dönüşümümü hızlandıran, sonsuz ve sınırsız bütünün parçası olduğumu hissettiren muhteşem araçtır.

Hayat koşuşturması içinde kendimizi unutur, ilgimizi, sevgimizi, enerjimizi başkalarına o kadar veririz ki; bedenin ve nefesin sonsuz bilgeliğini unuturuz. Çoğunlukla da bu koşturma bizi köşeye sıkıştıran, kendimize dönmemize sebep olan ruhsal veya bedensel bir sorun ortaya çıkana kadar devam eder.

İfade edilmemiş, bastırılmış duygular bilinçaltında hücresel beden hafızasına alınır ve orada kalır. Bu durum bedende gerilime sebep olur.

Biz nefes koçları, duygulardan etkilenerek bozulmuş nefesi bağlantılı nefese yönlendiririz.

Bağlantılı nefes: Birbirini takip eden döngüsel şekilde nefes alıp vermektir. Nefes almadan ve vermeden önce beklenmez. Bastırılmış duygu ve düşünceler düşük titreşimlidir. Bağlantılı nefesin etkisi ile elektromanyetik alanda yüksek titreşimli bir enerji oluşur ve düşük titreşimli duygular pozitife dönüşür.

Böylece bedendeki duygu ağırlığı hafifler ve tekrar enerjik, sevgi dolu, huzurlu halimize döneriz. Bu nefesin doğal haline dönmesi ile mümkündür. Nefesin bu halini hepimiz biliyoruz. Bu şekilde dünyaya geldik. Nefesimiz bozulmadan önce, çocukluk döneminde, hepimiz neşeli, sevgi dolu, enerjik ve mutluyduk. Doğru nefes ile yaratılış özümüzde olan neşeli olma halini tekrar hissetmek kolaylaşır.

Bağlantılı Nefes Tekniği nasıl uygulanır?

  • Omurga desteklenerek ve boynun geriye düşmediğinden emin olarak 45 derecelik açı ile oturarak uygulanır.
  • Nefes alış ve nefes verişler arasında hiç duraksama yapılmadan döngüsel olarak nefes alıp verilir.
  • Bu nefes çalışması esnasında diyafram aktif olmalı, nefes karında hissedilmelidir.
  • Nefes alış uzun, veriş ise kendiliğinden ve alışa göre nispeten kısadır. Sadece bırakılır ve nefesin bedenden kendiliğinden çıkmasına izin verilir.
  • Bu çalışma burun veya ağız nefesi kullanılarak yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu nefesi burundan aldıysanız burunda vermeniz, ağızdan aldıysanız ağızdan vermenizdir.

Bu nefesi hayatınıza nasıl alabilirsiniz?

Bir nefes seansı alarak veya Nefes seminerlerine katılarak bağlantılı nefesin dönüştürücü gücünü deneyimleyebilirsiniz.

Buna imkanınız yoksa yukarıdaki Bağlantılı Nefes Tekniğini günlük mini pratikler olarak yapabilirsiniz.

Çalışmayı burun nefesi ile yapacaksanız 10 dakika, ağız nefesi ile yapacaksanız 5 dakika uygulayabilirsiniz.

Bu rutini oluşturmak günden güne nefesinizin derinleşmesine katkı sağlayacaktır.

Şengül TUNCER

 

Şengül Tuncer

Uzun süre global şirketlerde zihnini dinleyerek çalışmış bir ruhum.

2010 yılında önce “Reiki”, daha sonra meditasyon yaparken doğru nefes alamadığımı fark ettiğimde ise “Nefes” hayatıma girdi. O andan sonra gölgede kalan yanlarım yavaşça aydınlandı, özgürleştim.

Sonra kalbimin sesini dinlemeyi öğrendim. Çok şanslıyım, çünkü yaşam misyonumu fark ettim ve hayatım muazzam şekilde değişti.

Tüm bu deneyimlerimi Kurumsal Nefes Eğitimleri ile ve İstanbul Ataşehir’de ki ofisimde Bireysel Nefes seansları, Reiki, NLP ve EFT gibi gelişim ve şifa tekniklerini etkin şekilde uygulayarak insanlarla paylaşıyorum.

Çünkü kendi tekamülümün farkına vardım, şimdi sıra başkalarının da değişimine katkıda bulunmakta.

Sevgiyle…

1 yorum

  • Hocam verdiğiniz bilgiler ve kendiniz dışında başka insanlarada sağlamakta olduğunuz maddi ve manevi destek mükemmel çok teşekkür ederiz,maddi desteğinize de şöyle şahit oldum seanslarınıza gelemeyen insanlarada ön bilgi sunup küçük pratikler önermişsiniz bu düşünce yapınız ve desteğiniz gerçekten çok güzel , henüz seansınıza gelemedim hayat şartlarından dolayı ama verdiğiniz ön bilgi pratiği ile bile birilerinin stresli hayatına dokunup yükünü hafifletmeye yetiyor çok teşekkür ederiz.İnşallah bir gün seansınıza gelip sizinle tanışmakta nasip olur.Başarılarınızın ve sıhhatinizin sonsuz olmasını diliyorum hoşçakalın..🙏🏻

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler