Varoluş Dergisi

AH ŞU ENERJİ İŞLERİ – ÇAKRA BESLEME

Çakralarımızın çeşitli nedenlerle bloke olduğunu ve bunun da hayatımızda nasıl güçlü etkileri olduğunu fark ettikten sonra aklınızda bir soru beliriyor olmalı:

”Peki çakraların açılması ve doğru çalışması için ne yapmalıyız?” En doğrusu bir uzmana danışmaktır tabiki, fakat kendinizi emanet edebileceğimiz enerji uzmanını dikkatle seçmenizi öneririm. Güvenebileceğiniz doğru kişiyi buluncaya kadar ise siz de elinizden geleni yapabilirsiniz. Hangi çakra veya çakralarınızla ilgili problem yaşadığınızı düşünüyorsanız, aşağıda belirttiğim çalışmaları yapıp kendinizdeki değişimi gözlemleyebilirsiniz. Tabi bu çalışmaları öyle bir iki kere yapıp ”hmm hiç bişey olmadı” diye bırakmayın, süreklilik önemli. Hayatımızda alışkanlık haline geitrmemiz gereken doğru ve düzenli beslenme bizleri nasıl sağlıklı kılıyorsa, bunu da enerji bedeninizin beslenmesi için bir şifa önerisi olarak düşünün ve hayatınıza alın. Buyrun tek tek inceleyelim;

Kök çakrayı beslemek için: Kırmızı renkli besinler tüketin, çıplak ayakla toprağa basın, yürüyün,bütçenizi ayarlayıp o çok sevdiğiniz pahalı eşyayı satın alın, arkadaşlarınızı çoğaltın, akrabalarınızla bir araya gelin, kırmızı renkli kıyafetler giyin, objeler kullanın.

Sacral çakra: Feminenliğinizi kabul edin, sanatla uğraşın, yaratıcılığınızı kullanın, dans edin,turuncu renkli besin ve içecekler tüketin, turuncu renkte kıyafetler giyin, objeler kullanın, almaya açık olun.

Solar Plexus çakrası: Sarı renkli yiyecek ve içecekler tüketin, diyafram nefesi alın, güneş ışınlarını alın, yatmadan önce reiki yapın, öncelikle kendinizi sonra da öfke duyduğunuz insan ve olayları affedin,sarı renkli kıyafetler giyin, objeler kullanın.

Kalp çakrası: Doğaya çıkın, yeşil çimenlerin üstünde yürüyün, ormanda dolaşın, akciğerlerinize oksijeni çekin, yeşil renkli yiyecekler ve içecekler tüketin, merhametli, sevecen olun, kendinize karşı daha sevgi dolu olun-katı olmayın, kıyafet ve objelerinizde yeşil rengi kullanın.

Boğaz çakrası: Mavi gökyüzünün altında vakit geçirin, kendinizi açık ve doğru ifade edin, günlük tutun, söyleyemeklerinizi içiniz atmayın- yazın, şarkı söyleyin, kendizi kandırmayın, yalan söylemeyin, mavi renkli kıyafetler giyin, objeler kullanın.

3.göz çakrası: Çivit mavisi (indigo) renkleri kullanın, besinleri tüketin, gün batımından hemen sonra gökyüzünün koyu mavisi altında yürüyün, hayallerinizi, rüyalarınızı, dileklerinizi yazın, meditasyon yapın, iç sesinizi dinleyin, kendinizle başbaşa kalın.

Taç çakra: Mor renkli besinler tüketin, daha fazla dua edin, sessizlikte kalın, yalnız kalacağınız zamanlar ayırın, kendinizi her türlü dünyasal bağımlılıktan sıyırın (ev,araba, para, eşya, insanlar..vs), mor rengi kıyafet ve objelerinizde kullanın.    

Bunların haricinde herhangi bir inisiyasyon almamış olsanız bile, ani duygu değişiklikleri yaşadığınızda (çok üzüldüğünüzde, sinirlendiğinizde..vs) gözlerinizi kapatıp diyaframınıza doğru derin nefesler alın ve 1-6 ; 2-5 ve 3-4. çakraların üzerine aynı anda ellerinizi koyup, 3’er dakika dik veya yatar pozisyonda kalın (ayaklarınızı çapraz yapmayın). Etrafınızda her ihtiyacınız olduğu anda birilerini bulamayabilirsiniz, fakat kendi enerjinizi farkında olduğunuzda hayatınız boyunca ilk yardımı yapacak anahtara sahip olursunuz. O anahtarı bulup, kıymetini bilin.

Gaye Ulaş

Yolun yarısında,

Mimar,

Kendi çapında bir hayat gözlemcisi,

Düşünür, taşınır,

Sanatçı ruhlu,

Paylaşımcı,

Sevmeyi sever,

Reiki 3A Master

Access Bars uygulayıcısı

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler