Varoluş Dergisi

ZİHİNSEL ARINMA PROGRAMI

Zihinsel arınma programı dört seans bilinçaltı kodlama terapisi (danışanlarımız bugünden geriye anne karnına düştüğü zamana kadar olan dönemi dörde böler ve her seansta bir dönem için terapi uygulanır) ve bunu destekleyen, kişinin bir kez dahi aldığında etkisini göstererek, sonrasında da hayata bakışını değiştirecek tamamlayıcı terapilerden oluşmaktadır.

 Bilinçaltı Kodlama Terapisi nedir ve ne işe yarar? ¹

Çocukluğumuzdan günümüze kadar bilinçaltımızın kodladığı olumsuz negatiflerin temizlenmesi sonucu hem psikolojik hem de fizyolojik rahatsızlıklarımız iyileşebilir.  Bilinçaltı Kodlama Terapisi’ni uyguladığım kişilerde buna defalarca şahit olmuşumdur.  Bana göre, rahatsızlıklarımızın ana nedeni bilinçaltında bulunan negatiflerdir. Bu negatifleri pozitif telkinlerle, olumlamalar ile ortadan kaldırmamız maalesef mümkün olamıyor. Bu konuda bilinçaltını inceleyen bir bilim insanı şöyle diyor: “Bilinçaltı 40 milyar kez hayır derken, sen yüz defa evet desen ne çıkar.”  Doğrudur. Çünkü bilinçaltı doluyken bizim oraya pozitif bir şeyler yerleştirmemiz de mümkün olmuyor.

Pek çok kişi doğal olarak bu terapiyi yaptırmaktan çekinir. Çoğu kişi yaşadığı travmalardan ya da kötü olaylardan konuşmak istemez. Bizim yaptığımız Bilinçaltı Kodlama Terapisi’nde psikanaliz, konuşma, hipnoz ve benzeri şeyler yoktur. Kişiyle karşı karşıya oturulur, birkaç nefes işlemi sonrası kişiye düşündükçe kendini rahatsız eden şeyleri o an hissettiği duygularla aklından geçirmesi istenir. Seans sonunda bunlardan eser kalmaz. Elbette kişinin hafızasından silemeyiz bunları ama bilinçaltında artık yoklardır. Kişi olayları hatırlar fakat artık ona acı vermez, zihninde dönüp durmaz. Hafıza da bu negatifleri bilinçaltında olduğu sürece önemser, bir iki hafta sonra artık hafıza da unutur ve hafızanın önemsemediği hiçbir şeyin de kişiyi rahatsız etmesi mümkün değildir.

Terapiyi yaptıran kişilerin ağzından duyduğumuz cümleler: “Mucize, sihir gibi, bu mümkün değil, nasıl oldu bu, hayret artık yaşayamıyorum.” Bir genç danışanım, Bilgisayar uzmanı olduğunu söylemiş ve eklemişti “Hocam ben yıllardır bilgisayarlara format atıyorum ve bir günde inşallah beyine format atılma tekniği bulunur diyordum, şimdi bu gerçek oldu, teşekkür ederim…”

Modern Tıp’ta çaresi bulunamayan “Epilepsi” (Reiki İlahi Aydınlanma kitabımızda 2 danışanımızın mektubu mevcuttur.) “Parkinson” gibi rahatsızlıklarında Bilinçaltı Kodlama Terapisi sonucu iyileşme yoluna girdiğine şahit olduk. Hatta yakınlarını kaybeden danışanlarımız bile yaşamlarına çok daha hızlı şekilde adapte olabiliyorlar.

Bilinçaltı Kodlama Terapisi kimlere yapılır? ²

Bilinçaltı Kodlama Terapisi herkese yapılır. Hepimiz inişli çıkışlı hayatlar yaşıyoruz.  Hepimizin derdi, kederi, korkuları kendine göre büyüktür, hepimiz farklı olaylar yaşıyor, farklı korku, endişe ve kaygılar oluşturuyoruz bilinçaltımızda. Bunlar tamamen bertaraf edilmeden de mutlu olamıyoruz. İşte bunun için her bireyin hayatında bir kez bilinçaltını temizletmesini ve gelecekle ilgili kaygı korku terapisi almasını elzem olarak görüyorum.  Kişinin Bilinçaltı Temizliği yapıldıktan sonra eğer bilinçaltına yeni negatifler yerleşmez ise bu ömür boyu etkilidir, eğer Bilinçaltı Kodlama Terapisi sonrası geçen zaman diliminde yeni negatifler yaşarsa bunu da tekrar bir seansta siliyoruz.

Affetme Terapisi:

Kişinin önce kendisini, sonra da başkalarını affetmesini sağlayan, yaşam değiştiren güçlü bir terapi uyguluyoruz. Bir ilişkinin gidişatını ve hatta kişinin hayatını ve hayata bakışını değiştirebiliyor. Bu çalışmayı hemen ilk bilinçaltı kodlama terapisi sonrasında yapıyoruz ki bazen sonraki seanslara geçilmeden dahi danışanlarda ciddi değişimlere neden olabiliyor, enerji desteği ile yaptığımız için terapinin etkisi kişide oturmakta, daha sonra yaşadığı olaylarda çok daha farkındalıkla yaklaşmasını ve huzurlu olmasını sağlamaktadır.

Kendini Sevme ve Kendinle Barışma Terapisi:

Unutmayın ki; mutlu olursanız, sağlıklı olursunuz. Sağlıklı olursanız sevgi dolu olursunuz.  Sevgi dolu olursanız hem kendinizi hem başkalarını seversiniz. Kendinizi ve başkalarını severseniz hem dünya hem de evren sizinle barışık olur.

Bu terapi de her şeyden önce kendimizi sevmeyi öğreniyor ve kendi mükemmel varlığımızı tanıyıp onunla barışıyoruz.  Bu terapiye katılan danışanlarımızdan hangi yaşta olursa olsun sonrasında çok güzel geri dönüşler alıyoruz; “Artık kendimi ve istediklerimi her zaman öne alıyorum, çevrem de ben de daha mutluyum,” diyorlar.

Yakın Çevremizi Kabullenme ve Koşulsuz Sevme Terapisi:

Hayatlarımızda; çevremizdekileri değiştirmeye çalışırken kendimizi tüketiyoruz, oysa onları oldukları haliyle kabullenip “koşulsuz sevmeyi” öğrendiğimizde herkes sihirli değnek değmiş gibi değişebiliyor.

Yakın zamanda yaptığımız grup çalışmalarından birinde yurt dışında yaşayan ve çalışan bir danışanımız, bulunduğu ülkede yabancıların dışlandığını, bir yandan doktora yapmaya çalıştığını fakat sunumda geçemediğini söylemişti, tekrar tez sunumu için tarih istemiş ama tarih dahi vermemişlerdi, hatta vazgeçmeyi bile düşünüyordu. Ona öncelikle affetme çalışmasında ona kötü davrandıklarını düşündüğü Profesörleri affetmesini, sonra da oldukları gibi kabullenmesini söyledik, son çalışmada da gelecek kaygı korku terapisi kısmında da ek olarak bu konu üzerine de çalıştı ve iki gün sonra heyecanla arayıp yakın tarihe gün verdiklerini, çok şaşırdığını söyledi ve iki hafta sonra da tez sunumu sonrası müjdeli haberi verdi, doktorası kabul edilmişti.

İçimizdeki Çocukla Buluşma Terapisi

Çocukluk döneminde alamadığımız sevginin eksikliği, yeterince anlaşılamamak büyüdüğümüz zaman kaygı, özgüven eksikliği, depresyon gibi sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu terapide yine enerji desteğiyle o çocuğu sevgiyle şifalandırıyoruz.

Ying Yang Enerji Dengeleme Çalışması

Bizi onaylayan ve koşulsuz seven anne babalara maalesef çoğumuz sahip olamadık, onlardan yeterince sevgi enerjisini alamadığımız için de hep bir tarafımız eksik kaldı, cinsiyetimizi kabullenip olması gerektiği gibi yaşayamadık ki bu da hayat dengemizi maddi ve manevi olarak bozup, hayalimizdeki ilişkiden uzaklaştırdı, yalnızlaştırdı. Bu terapi ile zamanında alamadığımız enerjiyi alarak, o güçle hayatımıza devam ediyoruz.

İlişkilerdeki Sorunları Şifalandırma Terapisi

Bu çalışmada evliysek ya da ilişkimiz varsa onun için, yoksa gelecekteki ilişkimiz, eşimiz için yine enerji destekli bir çalışma yapıyoruz. Boşanmayı düşünürken bu terapi sonrası evliliklerinde mutlu bir döneme geçen çok danışanımız oldu. Hatta danışanlarımızdan birine eşi: ‘Madem böyle bir çalışma vardı, keşke daha önce katılsaydın’ demişti, arayıp kahkahalarla anlattı.

Kaygı ve Korkulardan Özgürleşme Terapisi

Dört seans Bilinçaltı Kodlama Terapisi tamamlandıktan sonra son seansta gelecek kaygı ve korkularla ilgili çalışma yapıyoruz, burada öncelikle ölüm, fakirlik, yalnızlık gibi genel konular çalışılıyor arkasından katılanların özellikle fobileri varsa araba kullanma, hayvanlar, yüzme, asansöre binme, topluluk önünde konuşma vb. bunlara özel çalışma da yapılıyor. Bu terapilerin en güzel tarafı hemen sonrasında danışanlarımızdan gelen fotoğraf ve mesajlar, çünkü anında etkisi oluyor.

Dilek Çemberi Çalışması

Bilinçaltımız temizlenip, tüm korku ve kaygılarımız kalktıktan sonra tertemiz bir bilinçle Dilek Çalışması yapıyoruz, tabii bu esnada herkes birbirinin dileklerine destek veriyor, Reiki uyumlaması olanlar benimle birlikte enerji desteği de veriyor ve bu çalışma sonrasında dilekler hızla gerçekleşiyor.  Aynı gün akşam bile arayıp hiç ummadığı halde yazdığı dileğinin gerçekleştiğini yazan danışanımız oldu. Bunları sonrasında danışanlarımız instagram sayfamızda da yazıp paylaşıyorlar.

İsmail BÜLBÜL

Kaynakça:

1 – 2. İsmail Bülbül Varoluş Dergisi Mart 2019 sayısı

BİLİNÇALTI VE BİLİNÇALTI KODLAMA TERAPİSİ – Varoluş Dergisi (varolus.com)

Zihinsel Arınma Programı nedir, ne işe yarar ? Bilinçaltı Kodlama Terapisi nedir ve ne işe yarar? (tv100.com)

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler