Varoluş Dergisi

REİKİ İLE DEĞİŞİM & DÖNÜŞÜM HİKÂYELERİ – 1

Reiki ile yıllar önce çok sevdiğim bir iş arkadaşımın önerisi ile tanıştım. Anlattığı hikâye inanılmazdı, hatta doğaüstü bir değişimden bahsediyordu. Tabii ki çok ilgimi çekti, o güne kadar adını bile duymadığım “Reiki” acaba neydi, nasıl bu kadar etkili olabiliyordu? Benim Reiki yolculuğum ve mucizelerim işte bu noktada başladı…

Hepimizin Reiki şifa enerjisi sonrasında yaşadığımız çok güzel hikâyelerimiz var, aramızda konuşurken aklımıza gelen fakat sonra zamanla unutulan… Biz de öğrencilerimizden gelen, okurken ya da dinlediğimizde bizi çok mutlu eden sımsıcak hikâyeleri sizlerle de paylaşarak kalıcı olmasını istedik, tabii öğrencilerimizin kendi ağızlarından…

Kendimi kaybettiğim, mutlu olmayı ve hayattan keyif almayı unuttuğum bir dönemde kendimi ararken Reiki ile tanıştım. Benim negatif, endişeli, kaygılı hallerim etrafımdaki sevdiklerimi de etkiliyordu. Omuzlarımda sürekli tutulmalar, ağrılar oluyordu, bütün dünyanın yükü omuzlarımda gibiydi. Bunu fark edip bir şeylerin değişmesi gerektiğini fark ettim ve kendimi Reiki ile iç içe buldum. Şimdi Reiki ve katıldığım Zihinsel Arınma Programı sayesinde yeniden doğmuş gibiyim. Pozitif düşünen korku ve kaygılarımdan arınmış sadece anda kalabilen yepyeni ben. Hem ruhumdaki, hem de omuzlarımdaki ağrılardan kurtuldum. Şu an 3a Master’ım ve etrafımdaki insanların bendeki yüksek enerjiyi fark etmeleri de ayrı bir mutluluk. İyi bir şifacı olmak ve herkese Reiki’yi anlatmak tek hedefim oldu. Benim için en büyük mucize kızıma uyguladığım şifa çalışmasıyla sağlığına kavuşması oldu.

Emel Yücel

Reiki yolculuğum 2014 yılında yoğun enerji akışı hissettiğim Reiki 1 inisiyesi ile başladı, 2015 yılında farklı bir hocadan aldığım ve hiçbir enerji akışı hissetmediğim Reiki 2 ile devam etti ancak bir şeylerin eksikliğini, bereketsizliğini hep hissettim. Yolunda gitmeyen bir şeyler vardı ancak anlamlandıramıyordum. Ta ki 2 yıl önce pandemi dönemi ile birlikte İsmail Bülbül Hocam ile Instagram’da yolumuz kesişinceye kadar. Hocamın her hafta hiç aksatmadan tüm canlı yayınlarına ve meditasyonlarına katıldım. Bir canlı yayınında aldığı değerli bir konuk ile yaptığı sohbette yanlış inisiyenin kişide tıkanıklıklara yol açtığı vs. gibi konulardan bahsedildi ve hemen hocamdan 3a inisiyesi için randevu aldım. İnisiye öncesi sohbet ederken ben henüz konuya girip bahsedemeden Hocam tıkanıklıkları fark edip Reiki 1 ve 2 inisiyelerindeki aksaklıkları düzeltip, Reiki 3a inisiyesini tamamladı… O an verilen enerjinin yoğunluğu ve yaşadıklarım anlatılmaz, tarif edilemez ancak yaşanabilir. İnisiyenin hemen sonrası 21 günlük ödevlerimi henüz yapmaya başlamışken, ilk gün itibariyle; regl olamazken regl oldum ve çok şükür düzenli devam ediyor.

İnisiyenin ilk haftası iş teklifi aldım ve hemen kabul ettim, 2 aydır çalışıyorum. Hatta kızıma da iş kapısı açıldı ve çalışmaya başladı. Cüzdanımın bereketi arttı çok şükür boş kalmıyor. Hiç beklemediğim halde iki yerden sürpriz paralar elime geçti.

Epikondilit olan kolumdaki kıkırdak doku zedelenmesi olan parmağımdaki ağrılar yok denecek kadar azaldı. 2 ay içinde mucize ve bereket kapıları peş peşe açıldı.

Zerrin Çevik

Ben 20 sene önce Reiki 1’e inisiye oldum. 10 sene Reiki 1 öğrencisi olarak devam ettim. Daha sonra Reiki 2’yi almaya karar verdim ve farklı bir hocadan Reiki 2 aldım ama hiç yapmadım, sekiz sene boyunca Reiki yapmadığım gibi bütün dengem yavaş yavaş bozuldu, spiritüel anlamda kitap bile okuyamaz oldum, artık nereye ait olduğumu bile bilemiyordum, köklenemiyordum. Bütün bunların yanlış uyumlanma olduğunu, bu halde 8 sene yaşadıktan sonra İsmail hocam sayesinde fark ettim. Kendisi Reiki 1 ve 2’yi yeniden verdi, daha sonra da Reiki 3a’ya uyumladı. Çok şükür bütün sıkıntılarım bir hafta içinde bitti, önümde çok güzel kapılar açıldı. İsmail hocamın hakkını ödeyemem bir ömrü böyle geçirebilirim.

Elif Alper Ayaydın

Reiki almadan önce herkesi kırmamak adına susar, “tamam sen ailemsin, ablam, abim vs” hep susar, saygı gösterir, “tamam” derdim… Sonra düşünürdüm, aslında onlar haksız, keşke söyleseydim der durup düşünürdüm, eskiyi unutmaz, devamlı söyler dururdum. Sonra İsmail Hocamla tanıştım, sihirli değnekle dokunmuş gibi yeni “Gül” oldum… En önemlisi kendimi tanıdım, neyi sevdiğimi, nelerden hoşlandığımı öğrendim. İçimdeki çocukla tanıştım ve o çocuğu sevmeyi öğrendim…

Gül Tabar

Reiki ile herkesi olduğu gibi kabul etmeyi öğrendim. Alerji hastalığım geçti şükürler olsun. Anda yaşamayı ve olaylara takılı kalmamayı öğrendim.

Arzu Konakçı

Sizler de yaşadığınız değişimi bizlerle paylaşmak ve dergimizde yayınlanmasını isterseniz bize Reiki Okulu Instagram sayfamızdan ya da 0553 370 44 15 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler