Varoluş Dergisi

VE DÜNYA GÜNEŞ ETRAFINDA BİR TUR DAHA ATTI

Peki ya ben? Yeni yıl gerçekten yeni mi? Ve biz gerçekten neyi kutladık? ‘Dünya güneş etrafında bir tur daha attı’ ve bir turun daha ilk demlerindeyiz. Bu tur olayını sıradan, soğuk, bilimsel, yılgın, ivedi ve sarkastik bir biçimde ele alabilirsiniz o zaman sizi pek de hoş bir yere götürmez. Oysa ki hiçbir tur bir diğerinin aynı değil ve biz illa ki bu turlarla şekilleniyoruz bunun bir adı da; tekamüli seyir.

Yeni yıl kişisel olduğu kadar kolektif de bir enerji, bir frekans, bir titreşim. Hem öncesinde, hem sonrasında, hem de sırasında ister istemez yani bilinçli, şuur altı ve şuur dışı biçimde bir çok yapılanma içinde oluyoruz, fakat bunları ne kadar idrak edip ne kadar sürdürebiliyoruz? Pek çoğumuz fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal bir yeniden programlamaya girişiyor… Umutlar, hayaller, arzular, kararlar, projeler, bırakılacaklar, başlanacaklar ve pek çoğu… İnsanın olduğundan memnunken ve olana kabulken ilerleme iştahı, merak, coşku ve birtakım tefekkürleri barındırabilmesi çok değerli. Belki de en öncelikli mühimi. O nedenle konu babında tekrar gözden geçirmek isteyebileceğiniz birkaç önerim olacak.

  • 2022’yi her şeyiyle onurlandırın, güzel uğurlayın ve kapatın. Bunun için zaman ayırın yapmadıysanız hiçbir zaman geç değil… Bu yıl 4 boyutta nelerle muhatap oldunuz? Tüm bunlardan bir z raporu alın, bu yılın ajandasını oluştururken en çok bu işinize yarayacak. Belki negatif atfettikleriniz vardır; onların size kattıklarını, anlatmak istediklerini almaya çalışıp farklı gözlerle görmeye çalışın. Ben genellikle eski yıla bir teşekkür mektubu yazar, o geçmiş yıl için bir şifa çalışması yapar, geçmiş yıldan kalan herhangi bir açık pencere, enerji sızıntısı vs. varsa ilk sıraya alırım.
  • Her yeni gelen yıl için 4 boyutta da iç görü oluşturmak çok önemli ve kıymetli. Bu kısmı da genelde üstünkörü ve klişe gibi geçebiliyoruz. Oysa ki gerçekçi, samimi ve sürdürülebilir bir ajandamın olması için ön hazırlığa yeterince ve derinlikli zaman ayırmak gerekir. Geçen yıldan farklı neyi, nasıl yapabilirim? Z raporumla ilgili üstüme düşen nedir? Bu yıl yaşamımla ne yapmak istiyorum? Bu konuda neyi neden istiyorum, neden istemiyorum? Emin miyim? Nerden eminim? Kaynaklarım neler ve bunları nasıl kullanacağım? İster kişisel gelişim ister ruhsal gelişim yolunda olsun, ister fiziksel, ister zihinsel duygusal içerikte olsun, ister çok küçük, isterse çok büyük ölçekli bir ajandam olsun bireysel olduğu kadar kolektifi de gözetiyor muyum? Bu gibi soruları ve çıktılarına bakmak çok iyi olacaktır. Ajanda gibi çalışmaları mutlaka yazarak yapmanızı öneririm. Yazmanın gücü ve önemini “Taşa Yazmak” adlı yazımdan okuyabilirsiniz.
  • Ajandanız oluştuktan sonra bunun için, deneyimleyeceğiniz bu yıl, kendiniz ve bütün için bir kutlama daha yapın. Ben yine bunu da bu yıla bir mektup ve bir şifa olarak yapıyorum. Bu çalışmaların sağaltıcı frekansını da tüm ihtiyacı olanlara niyet edip armağan ediyorum. Siz içinizden gelen farklı biçimler tercih edebilirsiniz ne de güzel olur kim bilir.

Her yeni yıl eşsiz bir bağış… Bu lütfu tüm güzelliklerimizle karşılayabildiğimiz ve gönlümüzdekilerle buluşturulduğumuz bir yıl diliyorum.

Ahu BİRLİK

Ahu Birlik

1981 baharında Ankara'da doğdum. Çocukluğum ve gençliğim seyahat ve enstantanelerle geçti. İstanbul Bilgi Üniversitesi Film&Tv lisans ve Kültürel İncelemeler yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra hizmet, üretim, reklamcılık gibi sektörlerde farklı görevlerde yer aldım. 2012 yılında içsel yolculuğu beni Reiki Bilinçaltı Terapiler ve Can Hocam İsmail Bülbül'e taşıdı. 2014 yılından beri Bodrum'da yaşıyor, Bodrum Şifa Sanatları Atölyesi Kumbahçe'de yolculuğumuza sevgiyle, şükranla devam ediyorum.

Usui Reiki Master Teacher

3 yorumlar

  • Bu mesaj ile birlikte düşüncelerim de hizalandı. Kolektifte eşleşmişiz. Bir kağıt ve kalem nelere kadir… Teşekkürler ^_^

    • Eşleşmeler ve eşlikler hep çok güzel iyi ki; ‘söz uçar yazı kalır’☺Çok teşekkürler🙏🌹

  • Eşleşmeler ve eşlikler hep çok güzel iyi ki; ‘söz uçar yazı kalır’☺Çok teşekkürler🙏🌹

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler