Varoluş Dergisi

KENDİNİ İYİLEŞTİRMEK

Kendini iyileştirme deyince iki türlü iyileşme akla geliyor. Bunlardan birincisi fiziksel, ikincisi ruhsal sebeplerdir. Dergimizin yazar doktorları ve yazarları bu konu ile ilgili sık sık yazıyorlar. Hepimizin kaleme aldığı ortak nokta hastalıkların başlangıç sebebinin ruhsal olmasıdır. Kişinin hastalık semptomları ve kişinin kendi geçmişini değerlendirmek hastalığa bakış açısını bütünler. Her şeyin bir sebebi olduğunu unutulmamalı hastalıkların rastlantısal olarak var oldukları kabul edilmemelidir.

Kâinatta her şeyin belirli bir frekansta titreşimde bulunduğunu birçok yerde okumuşsunuzdur. Ben de hastalıklarımızın sebebinin enerji blokajları da dediğimiz frekans düzeyindeki titreşim anormalliklerinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Reiki’nin üzerimdeki en büyük etkisi, her yıl en az 6 ay etkilendiğim, beni gerek fiziksel, gerekse mental yönden çok yoran saman nezlemden kurtulmuş olmamdır. Bunun nedeninin enerjimdeki artış olduğunu düşünmekteyim.

Bunun yanında iyileşmek için motivasyonumuzun da yüksek olması gerekmektedir. Motivasyonumuzu arttırmak için en iyi yöntemlerden biri olumlamalardır. Olumlamalar zihnin yapısından dolayı 7 kere tekrar  edilmelidir.

Motivasyon çok önemlidir ama tek başına yeterli değildir, örneğin kilo vermek için hareket etmeli, olumlamaları kullanmalı, aynı zamanda neden kiloyu üzerimizde tuttuğumuza dair bütün farkındalık kanallarımızın açık olması ve doğru aksiyonların psikolojik yönden de tamamlanması gerekmektedir.

İnsanlar her şey iyi olunca sigarayı bırakacaklarını düşünmektedir, hâlbuki sigarayı bırakınca her şey daha iyi olur. Burada da en önemli şey motivasyondur, bununla beraber motivasyonu düşüren şeylerden uzaklaşmak fiili aksiyondur.

Reiki’nin artan enerjimizle beraber farkındalıklarımızı da arttırdığını, hastalıklarımızın altında yatan kök nedenleri bulmamızda bize yol gösterdiğini  birçok kere deneyimledim.

Reiki’yi kendimizden başkaları için kullandığımızda içimizdeki şifacının hayat anlayışının gitgide iyileştiğine ve satırlar arasında kalan boşlukların artan farkındalıklarla beraber nasıl dolduğuna şahit oldum.

Umarım herkesin kısmetinde Reiki ile tanışmak vardır.

Aydın YAKUPOĞLU

 

Aydın Yakupoğlu

Ağustos 1979, İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği yüksek lisans bölümünü bitirdi ve özel sektörde çalışmaya başladı. 2013 yılında bir kız çocuğu babası oldu. 2018 yılında Reiki öğretmeni İsmail Bülbül ile tanıştı ve pozitif yönde bir değişim geçirdi. Şu an Reiki 3a (Master) aşamasında ve insanlığa yardımcı olma bilincindedir.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler