Varoluş Dergisi

KALBİMİ ONARIYORUM

Tüm hastalıkların zihinsel bir sebebi vardır. Buna hep inandım. Nefes ve Reiki danışanlarımla olan tecrübelerimden artık bunun gerçek olduğunu da çok iyi biliyorum.

Bu defa kalp ile ilgili yazmak istedim. Nefes analizinde kişinin göğüs bölgesinde nefes yoksa ve o bölge sertse bunun zihinsel karşılığı, “dargınım, kırgınım, iradem çok kuvvetli ama esnek değilim, korkularım var, güven problemim var”  demektir.  Bunun nedeni geçmişte yaşadığımız pek çok olay olabilir. Mesela ebeveynleri çok güçlü karakterlerde olan çocuklar onlarla mücadele etmek yerine kalplerini kapatmayı tercih ederler.

İlerleyen yaşlarda yaşadığımız korkular da kalp bölgesindeki enerji akışını etkileyerek bozacağı için yine çeşitli kalp rahatsızlıkları olarak karşımıza çıkar.

Kişi ikili ilişkilerde yaralandığında öfkesini yeterince ifade edemez ve kalbini kapatırsa bu da zamanla fiziksel bir soruna dönüşebilir.

Hayal kırıklıkları da kalp çakrasını kapatır. Kalp kapandığında kişi sevgiyi zihinde yaşamaya başlar. Çok taviz vermeyi sevmek gibi düşünür veya şartlı sever.

Geçmişte ne yaşamış olursak olalım hayatı coşkuyla deneyimlemeye, sevginin her halini özgürce yaşamaya ve ifade etmeye hakkımız var.

Kalplerimiz için mini bir egzersiz önermek istiyorum;

  • Aynanın karşısında olduğunuz bir anda gözlerinizin içine bakın,
  • Ellerinizi kalbinizin üstüne koyun,
  • Aldığınız nefesi hissedin,
  • Yavaşça aldığınız nefesin kalbinize koyduğunuz elinizin altına kadar geldiğini ve tüm göğsünüze yayıldığını fark edin.
  • Nefesi kolayca alıp vermeye devam edin.

Ve kendinize “Evrende benim için var olan tüm sevgiyi almak için kalbimi açıyorum. Neşeyi ve sevgiyi kalbimin merkezine yerleştiriyorum. Sevmek ve sevilmek güvenli” deyin ve eğer sizin için kolaysa gözlerinize bakmaya devam ederek kendinize “Seni seviyorum” deyin.  Birkaç dakikalık sevgi akışına izin verin.

İlişkilerin ve görüşmelerin kısıtlandığı, kucaklaşmaların artık tarih olduğu bugünlerde özellikle yalnız yaşayanların uygulamasını öneriyorum.

Başka birinin bizi sevmesine ve kucaklamasına gerek olmadan kendinizi sevin. Sevginin sadece birileri ile hayatınıza gelip onların gidişi veya davranışı ile sizden gitmesini izlemeyin.  Sevgi eşsiz bir enerjidir ve en güçlü şifadır. Sevgiye dönüşün, kalbinizde hissedin, ruhunuzda hissedin ve hayatınıza yansıtın.

Sevgiler,

Şengül Tuncer

Uzun süre global şirketlerde zihnini dinleyerek çalışmış bir ruhum.

2010 yılında önce “Reiki”, daha sonra meditasyon yaparken doğru nefes alamadığımı fark ettiğimde ise “Nefes” hayatıma girdi. O andan sonra gölgede kalan yanlarım yavaşça aydınlandı, özgürleştim.

Sonra kalbimin sesini dinlemeyi öğrendim. Çok şanslıyım, çünkü yaşam misyonumu fark ettim ve hayatım muazzam şekilde değişti.

Tüm bu deneyimlerimi Kurumsal Nefes Eğitimleri ile ve İstanbul Ataşehir’de ki ofisimde Bireysel Nefes seansları, Reiki, NLP ve EFT gibi gelişim ve şifa tekniklerini etkin şekilde uygulayarak insanlarla paylaşıyorum.

Çünkü kendi tekamülümün farkına vardım, şimdi sıra başkalarının da değişimine katkıda bulunmakta.

Sevgiyle…

2 yorumlar

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler