Varoluş Dergisi

İLİŞKİLER, İLİŞKİLER… AMAN DİKKAT!

Yeni çağ insanlara sosyal medya vasıtasıyla geçmişe göre çok daha fazla insanla görüşme, tanışma ve haberleşme imkanı tanıyor.  Hele biraz daha sosyal olanlar, diğerlerine göre çok daha fazla kişiyle bağlantıya geçiyorlar. Bu bireyin kişisel gelişimine katkı sağlarken belirli tehlikeleri de yanında getirebiliyor.

Eylül 2018 yazımızda Reiki ile kişisel korunmanın nasıl yapılabileceğini anlatmıştık, bu yöntemle mecburen girdiğimiz kalabalık ortamlardaki negatif enerjilerden ve enerji vampiri diye adlandırılan insanlardan kendimizi korumak çoğunlukla mümkün ama korunma çalışmasının düzenli meditasyonlarla yapılması ve zorda kalmadıkça bu tür ortamlara girilmekten kaçınılması gerekiyor. Yalnız kendimizi koruyamayacağımız durumlar da var ki; bu yeni nesil için bence çok daha tehlikeli. Çünkü bizlerden çok daha fazla insanla görüşüyor ve herkese ön yargısız, iyi niyetle ve de hiç sorgulamadan yaklaşıyorlar.

İnsanların yaşadığı tüm tecrübeleri, hisleri, yıkımları enerji olarak aurasında sakladığını biliyoruz, hatta Asya inancında karmalar bile burada saklı kalabiliyor. Sürekli görüştüğümüz insanlarla, yakın akrabalarımızla ya da bir kez bile olsa fiziksel ilişki kurulması ile bu auraların karşılıklı birleşmesi ve titreşimle enerjilerin paylaşımı mümkün. Cinsel deneyim iki tarafın auralarını birbirine doluyor ve paylaşımı hızlandırıyor. Bir gece tam olarak kendimizde bile değilken, sadece içilenlerin ya da ortamın etkisiyle hayatımızda ilk kez gördüğümüz biriyle yaşadıklarımız; ertesi sabah fiziksel hastalıkların yanı sıra tehlikeli ruhsal sorunları da birlikte getirebiliyor. Çünkü bir kerelik olarak düşünülen ilişkide karşı tarafın başka insanlar ve de olaylardan aldığı tüm enerjilere, kısacası tüm geçmişine ortak oluyorsunuz. O kişiyle birlikteliğin sürmesi aura etkileşimini daha da artırıyor. Günümüzde hem bu tür ilişkilerin artması, hem de karşı tarafın negatif enerji birikimiyle geliyor olması kısacası aurasının “kirli” olması ihtimali daha yüksek.

Bu yüzden sürekli görüştüğümüz, birlikte olduğumuz ya da bir kereliğine bile olsa fiziksel yakınlaştığımız her kişi konusunda dikkatli olmalıyız. Negatifi kazanmak çok kolayken sonrasında temizlemek en zoru, vazo bir kez kırıldı mı tam düzelmez bilirsiniz. Bu bilgiyi yeni nesile yaymak da bizlerin görevi…

Hakan Özsoy

1970 doğumlu Hakan Özsoy ITÜ'yü Elektronik Mühendisi olarak tamamladıktan sonra, Virginia'da 2 sene İşletme Master'ı yaptı. Ülkesine döndükten sonra çalışmaya başladığı finans sektöründe üst düzey yönetici olarak görevine devam etmektedir. Ruhsal ve kişisel gelişim çalışmalarıyla 2011 yılından beri ilgilenmekte olan Hakan Özsoy; 2012 yılında Reiki’ye İsmail Bülbül Hoca vasıtasıyla inisiye olmuştur. 2016 yılı Haziran ayında Reiki Işık Seviyelerinden 5. ve 6. Seviyeleri tamamlamış ve Reiki’yi gündelik hayatının bir parçası yaparak; çalışmalarını sürdürmektedir. Reiki dışında uluslararası ‘EFT Master Practitioner’ sertifikasına sahiptir ve 2013 yılında NEPAL’de Vipassana Meditation Okulunu başarıyla tamamlamıştır.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler