Varoluş Dergisi

İKİ MUTLULUK ANAHTARI

Kendimize olan güvenimizi arttıracak ve hayatımızdaki sorunlara bakış açımızı değiştirecek iki şahane yöntem göstereceğim size. Bu yöntemler ile negatif ruh halinden saniyeler içinde çıkacak ve daha iyi hissedeceksiniz.

“Fizyolojini değiştir” ve “Nasıl sorusuna odaklan”

Fizyolojimizi nasıl değiştiririz?

Olumsuz durumlarda beden öne/aşağıya eğilir. Bu aslında masa başı çalışanlarda bir süre sonra kendiliğinde oluşan bir durumdur ve ruh halimizi de etkiler.

Kimse depresyona başı dimdik girmez. Omuzlar düşer, bakışlar aşağıya doğru kayar, beden öne eğilir.

Herhangi bir olumsuz durumla karşılaştığınızda, kendinize güven duyma ile ilgili endişe duyduğunuzda, çalışırken bedenin öne eğildiğini hissettiğinizde, sabahları enerjisiz uyandığınızda, gün içinde ekstra enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda aşağıdaki birkaç dakikalık uygulamayı yapabilirsiniz.

 • Kollarınızı havaya kaldırın.
 • Göğüs dışarı çıkarın.
 • Gözlerinizi kapatın.
 • Omuzlar dik, baş dik, derin nefes alın, sakince tüm nefesinizi sonuna kadar verin.
 • Nefesinizi takip ederek birkaç derin nefes daha alın.

Bu duruş sinir sistemine bu kişi kendine güveniyor mesajı verir, enerjiyi yükseltir, zihni canlandırır ve odaklanmayı arttırır. Güven arttırıcı olarak her zaman kullanabilirsiniz.

Negatif ruh halinden çıkmak için “Nasıl sorusuna odaklan”

Etrafınızı gözlemleyin. “Her şey bizi bulur” söylemleri ne çok değil mi? Yapamayacaklarına odaklanarak kurban rolü oynamaya alışık bir toplumuz. Hatta pek çok kişi bundan beslenir. Konuşmalarının tümü bu tür yetersizliklere ve olanaksızlıklara odaklanılarak yapılır.

Neden diye sormak zihnimizi mazeret bulmaya, Nasıl diye sormak ise çözüm bulmaya programlar.

Bir sorunla karşılaşınca önce bu durumun geçici olduğunu kabul edin ve fark edin.

Neden diye ASLA sorma

 • Neden ben?
 • Neden benim başıma geliyor?
 • Neden başarısızım?
 • Neden hep mutsuzum?

Nasıl sorusunu sor ve odaklan

 • Nasıl daha farklı yapabilirim?
 • Kendimi nasıl geliştirebilirim?
 • Nasıl daha başarılı / mutlu olabilirim?
 • Sorunlarla nasıl baş edebilirim?
 • Hayatıma güzellikleri nasıl çekebilirim?

 Bir şeyi yapamayacağınızı düşünürseniz beyniniz bunu hemen görev kabul eder ve nasıl yapmayacağınızla ilgili mazeretler üretir. Ama kendinize bir şeyi yapabileceğinizi söylerseniz, bu defa beyniniz onu nasıl yapabileceğinizle ilgili çözümler aramaya başlar.

Soruları gözünüz kapalı birkaç derin nefes aldıktan sonra sorarsanız siz cevabı o an bilmiyor olsanız bile bilinçaltı onun için çalışacak ve onun cevabını size getirecektir.

Hayatınızı dönüştürmek için hepimizin kullanabilme kapasitesinin olduğu iki anahtar verdim size. Kapıları birkaç dakika içine açabilir ve daha pozitif bir hayata geçebilirsiniz.

Sevgiyle,

Şengül Tuncer

Uzun süre global şirketlerde zihnini dinleyerek çalışmış bir ruhum.

2010 yılında önce “Reiki”, daha sonra meditasyon yaparken doğru nefes alamadığımı fark ettiğimde ise “Nefes” hayatıma girdi. O andan sonra gölgede kalan yanlarım yavaşça aydınlandı, özgürleştim.

Sonra kalbimin sesini dinlemeyi öğrendim. Çok şanslıyım, çünkü yaşam misyonumu fark ettim ve hayatım muazzam şekilde değişti.

Tüm bu deneyimlerimi Kurumsal Nefes Eğitimleri ile ve İstanbul Ataşehir’de ki ofisimde Bireysel Nefes seansları, Reiki, NLP ve EFT gibi gelişim ve şifa tekniklerini etkin şekilde uygulayarak insanlarla paylaşıyorum.

Çünkü kendi tekamülümün farkına vardım, şimdi sıra başkalarının da değişimine katkıda bulunmakta.

Sevgiyle…

7 yorumlar

 • İnsana kendini iyi hissettiren, sıcacık pozitif bir yazı, teşekkürler ? Kaleminize sağlık….
  Düşünürsem, üzülecek çok sey bulurum. Ama ben mutluluğu seçiyorum. ❤️ Hayat, bakış açısını değiştirene güzel ? Aynen katılıyorum size; ve nasıl daha başarılı/mutlu olabilirim diyorum….

  • Merhaba , Şahane tespitler:) . Mutluluğu seçiyorum. Sevgiyi seçiyorum. Huzuru seçiyorum. ve evrene sorduğumuz her sonunun sevabının geleceğini bilerek… Nasıl daha başarılı ve mutlu olabilirim? işaretleri takip edelim. Cevap mutlaka gelir.
   Sevgiler

   Şengül

 • Şengül’ cüm doğru nefes almayı sayende hayatıma kattım. Güzel paylaşımların sayesinde her gün yeni yeni bilgiler öğreniyorum. Bu güzel deneyimler için çok teşekkür ederim ????

  • Sezencim, Ne demek beraber iyileşiyoruz.
   Birimiz mutlu olduğunda hepimiz etkileniyoruz. bir şeyler katabilmek, hayatlara dokunabilmek çok güzel . Ama hepsinden önemlisi değişmeye dönüşmeye gönüllü ve açık olmak gerekiyor. Sen çok açık ve başarılısın. Devam.. sevgiler

   Şengül

  • Kendimize karşı nazik olmak ve önce kendi bedenimin ve ruhumun ihtiyaçlarını fark etmek için zaman ayırmak çok kıymetli. Uyguluyor olmana çok sevindim. Sevgiler

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler