Varoluş Dergisi

Güne Reiki ile Başla

Birçoğumuz yoğun bir şehir hayatı içerisinde yaşıyoruz. Erkenden kalkıyor, sokağa çıkıyor, işte insanlarla haşır neşir oluyor ve sabahtan akşama kadar dışarıda enerjimizi harcıyoruz. İşten veya okuldan eve geldiğimizde ise tükenmişlik hissi ile kendimizi yatağa atıyoruz.

İşte bütün bu sebepler zaman içinde stres ve çeşitli sıkıntılara sebep olabiliyor. Sabah uyandığınız gibi işe veya okula gitme sürecinde çeşitli reiki pratikleri ve yöntemleri ile tabiri caizse enerjinizi yükseltebilir ve gün boyu dinç ve dış enerjilere karşı korunaklı bir şekilde gününüzü dolu dolu yaşayabilirsiniz.

Özellikle sabah bu pratikler yapıldığında öncelikle kişiyi dinçleştiriyor ve gün boyu ihtiyacı olan enerjiyi Reiki temenni ediyor. Bunun yanı sıra günlük korunma yapıldığı için insanlarla iletişim sırasında oluşan enerji alışverişinde auranın kirlenmesini veya insanlarla olumsuz bağların oluşmasını oldukça düşük seviyeye indirebiliyoruz. En önemlisi ise sabah kalktığımızda şehir stresinin yarattığı “negatif” bir uyanıştan yani olumsuz bir ruh halinden, olumlu yani neşeli bir ruh haline geçiş söz konusu olabiliyor. Bunlar her gün benim düzenli olarak yaptığım pratiklerdir ve birçok kişi tarafından da önerilir… Gerçekten de bu enerji sadece sizle sınırlı kalmıyor çevrenize de bulaşıyor ve çevrenizden de duymaya başlıyorsunuz “her sabah çok neşeli ve enerjiksin, enerji saçıyorsun, bunun sırrı ne…” cümlesini duyar hale geliyorsunuz.

Uyanış

Uyandığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra sofraya oturmadan önce yapacağınız ilk pratik, derin derin nefes alıp vermek ve Reiki bende akmaya başlasın demek olmalıdır. Genelde hazırlanma süreci olduğundan dolayı yeteri kadar bu aşamada Reiki’ye odaklanamayabilirsiniz ama ben mümkün mertebe Reiki’nin güç sembolü üzerine meditasyon yaparım. Bu sizi enerjiyle dolduruyor. O yüzden eğer zamanınız varsa ilk olarak güç sembolü üzerine kısa bir meditasyon yapın, bu beş dakika bile olsa, enerji sizde akmaya başlayacaktır.

Evden Çıkarken ve Reiki ile Korunma

Evden çıktığınızda korunma çok büyük önem arz eder. O yüzden öncelikle evin kapısına güç sembolünü çizebilir ve evi korumaya alabilirisiniz. Aynı zamanda sizinde enerji alanınızın korunması çok büyük önem arz eder. Bunu sabahları evden çıktığım gibi yapmayı tercih ediyorum ama siz gün içinde, örneğin öğlen gibi bu basit çalışmayı tekrarlayabilirsiniz.

1-Öncelikle Alın çakranıza güç sembolünü çizin. Eğer elle çizme olanağı yoksa güç sembolünü çakranın üzerinde imgeleyebilirsiniz.

2-Sonra boğaz çakrasına imgeleyin, çizin ve enerjiyi aktarın.

3-Ardından kalp çakrasına güç sembolünü imgleyerek çizin. Aynı aşamaları bütün çakralarınıza uygulayan; solar pleksus, sakral ve kök çakra.

4- Bunlardan sonra sağ ve sol ayak tabanlarınıza güç sembolünü çizin ve imgeleyin. Bu aynı zamanda “yer enerjisini” daha fazla almanıza olanak verecek ve gün boyu enerjinizi yükseltecektir.

5-Bütün bu çizimlerden sonra şimdi tam önünüze kocaman bir güç sembolü çizin ve bu sembolün içine girerek, sembolün tüm auranızı kapsadığını ve sizi korumaya aldığını imgeleyin.

Böylece korunma çalışmasını yapmış oluyorsunuz. Bu hem çakraları tetikler, ayak çakrasını aktifleştirir hem de auranızın korunmasnı sağlar.

İşe / Okula Giderken

Genelde işe, okula giderken, otobüste veya uzun süreli meditasyonlar sayesinde konsantrasyon veya imgelemede iyi konumdaysanız, yürür haldeyken Reiki’nin ilahi ışığına odaklanmak, sizin titreşiminizi yani enerjinizi bir hayli yükseltecektir. Zaten güç sembolü ile enerjiniz yoğunlaştı, korunmanızıda yaptınız, bir sonraki aşama enerjiyi yani ışığınızı arttırmak olacaktır.

Bunun için eğer 3. Seviyede iseniz master sembolü birebirdir. Tek yapmanız gereken kocaman bir master sembolü çizerek Reiki’nin ilahi ışığının tüm auranızı sardığını, çakralarınıza, hücrelerinize kadar nüfuz ettiğini ve tüm benliğinizle auranızla ışık şeklinde, Reiki’nin ışğı halinde parladığınızı imgelemektir. Bu hisse odaklandığınızda master sembolünün tesiriyle reiki tüm gücüyle auranızda ışık şelalesi şeklinde akmaya ve sizin enerjinizi yükseltmeye başlar.

Eğer 3. Seviyede değilseniz 2. Veya 1. Seviye için benzerini yapabilirsiniz. 2.seviye için sembolleri klasik sırayla çizip yine ilahi reiki ışığının auranıza aktığını imgeleyebilirsiniz. Eğer 1. Seviyede iseniz sadece Reiki’nin ışığının ilahi alemden aktığını ve tüm auranıza, hücrelerinize işlediğini “imgeleyebilirsiniz.”

Duygusal Bariyer ve Acil Durumlarda

Bu aşamaları yaptığınızda gün boyu yüksek bir enerjiyle, dinç ve güçlü şekilde hayata atılıyorsunuz. Ama maalesef bazen işte veya çevremizde adeta enerjimizi tüketen ve bizim auramıza tacizlerde bulunan insanlar olabiliyor. Özelikle bazı insanlar zaten tartışacak yer aramak için sürekli çevrelerini gözetliyorlar… Böyle bir durum ve kişi karşısında, arada negatif aktarım olmaması için yapılabilecek durumlar vardır.

Bu şekilde enerjinizi tüketen bir kişinin size yaklaştığını gördüğünüzde ilk yapmanız gereken kendinizi güç sembolü ile bir tür korunma balonu içerisine almaktır. O spirallerin tüm auranızı kaplar şekilde bir korunma alanı oluşturduğunu imgeleyin. İkinci olarak, o kişiyle aranıza kocaman bir duygusal sembol çizin ve “bu kişiyle aramda negatif duygusal bağlar istemiyorum” niyetinde bulunup güç sembolünü çizerek sembolü tamamlayın. Böylece aranızda bir duygusal bariyer olacak ve kişi doğrudan negatif enerjisini size aktaramayacak veya sizden enerji çekemeyecektir, çünkü duygusal (ikinci) sembol adeta duygusal filtre görevi görecektir.

Bilhassa kavga ve atışma sırasında bu acil durum teknikleri önem arz eder. Reiki 2. Seviyede olmasanız dahi, eğer birinci seviyedeyseniz, ilk yapmanız gereken elinizle göbek deliğinizin hizasını kapamak ve Reiki’nin akışını yönlendirmek olmalıdır. Bunu yaptığınız takdirde göbek üzerinden yapılan dünyevi negatif bağlar söz konusu olamayacaktır. Elle, göbek hizasının kapatılması ve Reiki’nin ışığının bu bölgeye aktarılması, negatif-karmik bağ oluşumunu engellemede çok güçlü bir tekniktir ve Reikİ’nin her seviyeleri tarafından kullanılabilir.

Reiki’yi Hayatınıza Taşıyın

Şu unutulmamalıdır ki, Reiki sadece evimizde kapalı odalarda veya terapi olarak yapılacak bir sistem değildir. Aktif olarak hayatın içinde her anımızda kullanmamız ve Reiki ile dolu bir yaşam sürmemiz gerekir. Reiki’ye ancak bu şekilde teslim olabilir ve Reiki’nin hayatımızda güzellikleri ve şifaları yaratmasını bu şekilde sağlayabiliriz. Günlük hayatınızda sabah uyanmanızdan, işe gidene ve işte/okuldan dönene kadar Reiki’yi kullanabilirsiniz. Emin olun ki Reiki gün içinde size destek sağlayacak ve olumsuzlukları dönüştürüp, sizi mutlu ve neşeli kılacaktır.

Efe Elmas

Efe ELMAS Mayıs 1989 İzmir, Bornova’da doğdu. 2007 yılında Bornova Anadolu Lisesinden, 2011 yılında Celal Bayar Üniversitesi Gıda mühendisliği bölümünden mezun oldu. İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsünde yüksek lisans yapmakta ve gıda virolojisi üzerine çalışmaktadır.

2002 yılından beridir ezoterizm, spiritüalizm, Şamanizm, okültizm, simya, kristaller, şifa teknikleri, tasavvuf, uzakdoğu öğretileri, sembolizm ile arketipler ve antik dinler, felsefeleri ve mitolojileri, mitolojilerin içsel anlamları ile ilgili araştırma ve pratiklerine devam etmektedir.

2008 yılı ile 2014 yılları arasında alternatif haber ve spiritüalizm dergisi olan, aylık 300 bin okura ulaşan İndigo Dergisi isimli internet dergisinde kadrolu yazar olarak ezoterizm, dinler tarihi, spiritüalizm ve gizli öğretilerle ilgili araştırmalarını paylaşmış ve yazı kurulunda görev almıştır. İndigo Dergisinden sonra Kasım 2014’den beridir 3. Göz Dergisi, Derki ve Yuvaya Yolculuk isimli internet dergilerinde yazılarını yayınlamaya devam etmektedir. 2015 yılının Eylül ayında Şehime Gül Gözen ile Ankhamaya Farkındalık Atölyesini kurmuştur. Ankhamaya Farkındalık Atölyesi kapsamında, Sıla Akdeniz ile birlikte “Masal ve Arketip” atölyesi ve “Şifalı masallar” etkinliğ, Reiki eğitimleri, Şehime Gül Gözen ile “Şamanizm Üzerine Sohbetler” etkinliği, çeşitli seminer ve meditasyonlar gerçekleştirmiştir. 2016 yılının Eylül ayında kendi kurduğu “Kadim Lisan” ile mevcut etkinliklerine devam etmektedir.

2003 yılında tanıştığı ilk Tanrıça arketipinden bu yana, 11 yıllık yolculuğunu "Tanrıça'nın Uyanışı" adlı eğitim serisi olarak paylaşmaktadır.

Ruhsal konularla ilgilenmeye başladığı zamandan beri kadim öğretilere meraklı olan ve araştırmalar yapan Efe Elmas, 2013 yılının Ağustos ayında “Kutsal Maya İnancı”, “Şamanın Kozmik Dünyası” ve “Nagual Sembolizmi” isimli kitapların yazarı olan Maya Şamanı Ayşe Nilgün Arıt’la tanışması sonucu başladığı şamanik pratik ve araştırmalara halen devam etmektedir.

2003 yılında Habibe Elmas’tan Usui Reiki Birinci seviyeye uyumlanmış ve 2007 yılında Usui Reiki Master / Teacher seviyesine ulaşmıştır. 2010 yılının Mayıs ayında görür görmez hocası olacağını hissettiği, Usui Reiki 17. Son ışık Aşama ve Grandmaster/teacher İsmail Bülbül’den Usui Reiki Master /Teacher seviyesini yeniden almıştır. Ve böylelikle Reiki serüvenine daha da derinleşerek devam etmiştir. 2013 yılında Usui Reiki Grandmaster 5/6 seviyesini İsmail Bülbül’den almıştır. Reiki eğitimleri ve seminerlerini sürdürmektedir.

1 yorum

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler