Varoluş Dergisi

ÇAY KOY, YENİDEN BAŞLIYORUZ

Baskının zirveye ulaştığı, hizmetin durma noktasına geldiği bir dönemde Bediüzzaman Said Nursî ‘ye bir talebesi sormuş:

“Üstadım ne yapacağız, her şeyi kaybettik?”

“Çay koy Keçeli, yeniden başlıyoruz.


Bazen tüm bildiklerini unutur insan…

O güne kadar öğrendiğini sandığı, bildiğini sandığı her bir dünya tecrübesini unutur.

Bu dünyaya sanki o gün gözlerini açmış gibi;

Bilinmedik bir evrenin, bilinmeyen bir noktasındaki bir gezegenin ortasında kalakalmış gibi;

En başa döndürülmüş, sıfırlanmış gibi…


Tüm yapmalar, yerini
acziyete bırakır…

İrade, yerini iradesizliğe…

Amaç, bilinmezliğe…


K
aybolduğunu hisseder insan;

O ana kadar hayatın ilmek ilmek işlediği tüm yaşam deneyimleri,

Sanki çok uzakta, puslu – silik bir anı…

 

Hayat ters yüz olur;

Ve gönülden bir nida;

Çay koy, yeniden başlıyoruz.”

Gökçe YILMAZ

Gökçe Yılmaz

İsmim Gökçe Yılmaz. 1980 İstanbul doğumluyum. Nefes almaya başladığım andan itibaren İstanbul’da süren yaşamım 2015 yılından beri Bodrum’da devam ediyor.

Kendimi arama yolculuğum, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki sorgulamaları saymazsak, hayatın beni içsel olarak sıkıştırması ile başladı. Okuduğum tüm kitaplar, mutlu olmak için insanın kendini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ama hiçbiri kendimi nasıl değiştireceğimi tam olarak söylemiyordu. Kendimi değiştirmenin ve mutluluğa ulaşmanın yöntemini ararken daha önceden de araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum Reiki’ye uyumlanmaya karar verdim. 2015 senesinde Usui Reiki ile başlayan yolculuğum, 2017 yılından itibaren Gurdjieff’in 4.Yol Öğretisi ile devam etti. 2018 senesinde Bütünsel Yaşam Koçluğu ve 2020 yılında da EFT Eğitimi aldım. 2020 senesinin Aralık ayında Yoga, Nefes ve Meditasyon çalışmaları hayatıma eklendi. Yaşadığım içsel bir çekilim sonucunda, 2021 yılının Şubat ayında, 4.Yol Öğretisinden Tasavvuf Öğretisine geçiş yaptım.

Bugün kendimi dönüştürmeye Tasavvuf Öğretisi ile birlikte Reiki, EFT, Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile devam ediyorum.

2 yorumlar

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler