Varoluş Dergisi

AŞK

“El yumruğumuz kadar olan kalbe

Kocaman bir Aşk nasıl sığar?”

***

İnsan, kendi içinden doğan bu sorunun cevabını bile anlayamaz.

Nasıl anlasın?

Aşk, akıl ile anlaşılacak bir kavram olmamıştır ki asla.

Aşk, aklı aşkın bir hâl’dir.

O’nun boyutundandır ve boyutlar ötesidir.

Şekilsiz, koşulsuz, zamansız ve mekansız.

O yüzden de; ne sınırlı olan bu bedene sığar, ne yumruk kadar olan kalbe, ne de milyarlarca sinir ağlarından oluşan insan beynine..

Yere göğe sığamayan aşk, ancak ‘gönül’e sığar.

***

Eğer ki;

Yaradan bir aşk ateşi düşürdü ise gönlünüze,

Dünyanın en nadide armağanına sahip olduğunuzu bilin.

O ‘Aşk’ın yolun sonunda sizi nereye ulaştıracağını asla bilemezsiniz.

Sevgililer Gününüz Kutlu Olsun.

Gökçe YILMAZ

Gökçe Yılmaz

İsmim Gökçe Yılmaz. 1980 İstanbul doğumluyum. Nefes almaya başladığım andan itibaren İstanbul’da süren yaşamım 2015 yılından beri Bodrum’da devam ediyor.

Kendimi arama yolculuğum, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki sorgulamaları saymazsak, hayatın beni içsel olarak sıkıştırması ile başladı. Okuduğum tüm kitaplar, mutlu olmak için insanın kendini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ama hiçbiri kendimi nasıl değiştireceğimi tam olarak söylemiyordu. Kendimi değiştirmenin ve mutluluğa ulaşmanın yöntemini ararken daha önceden de araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum Reiki’ye uyumlanmaya karar verdim. 2015 senesinde Usui Reiki ile başlayan yolculuğum, 2017 yılından itibaren Gurdjieff’in 4.Yol Öğretisi ile devam etti. 2018 senesinde Bütünsel Yaşam Koçluğu ve 2020 yılında da EFT Eğitimi aldım. 2020 senesinin Aralık ayında Yoga, Nefes ve Meditasyon çalışmaları hayatıma eklendi. Yaşadığım içsel bir çekilim sonucunda, 2021 yılının Şubat ayında, 4.Yol Öğretisinden Tasavvuf Öğretisine geçiş yaptım.

Bugün kendimi dönüştürmeye Tasavvuf Öğretisi ile birlikte Reiki, EFT, Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler