Varoluş Dergisi

ÖYLE BİR AN GELİR Kİ

Öyle bir an gelir ki,
Ne bir şey söylemek, ne de yazmak istersin. Ne konuşsan anlamsız, ne yazsan yarım kalır. Anlatamazsın, anlatmak istediklerini, yazamazsın hissettiklerini.

Öyle bir an gelir ki,
Hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Ya da fark eder, uyanırsın demek daha doğru olur sanırım. Anlarsın artık bunca zaman neden, ne için yaşadığını, ya da öyle sanıp aldandığını.

Öyle bir an gelir ki,
Anlarsın artık, tüm kavgaların boş, tüm savaşların anlamsız olduğunu.
Öfke duyduğun, kızdığın, savaş verdiğin kendin olduğunu görünce şaşar kalırsın.

Öyle bir an gelir ki,
Tomurcuk vermeye başlar içinde ki tohumlar. Ne kadar saklasan da, ne kadar gizlemeye çalışsan da, gözlerin verir seni ele. Çiçekler gibi açmaya başlarsın baharda olduğu gibi.

Öyle bir an gelir ki,
Fark edersin her şeyin boş olduğunu ve hatta bu boşluğun da sen olduğunu. Dünya, yaşam, hayat, uzay, zaman, mekan bir hiçmiş meğerse.

Öyle bir an gelir ki,
Birden bir şey olur içinde, idrak edersin ki; O’ndan gayrı geride hiçbir şey yokmuş, ya da senden gayrı, senden öte..

İsmail Bülbül

Ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile, Dünyadaki sayılı Reiki öğretmenlerinden biri olan Usui Reiki 17. Işık Aşama Grandmaster Teacher İsmail Bülbül 33 yıldır yaşadığı Almanya'dan sonra şimdi Türkiye'de bulunmaktadır. Kendisi Reiki'de 17. Işık aşamada (son aşamadır) ve dünya çapında bu aşamada olan ilk 8 üstattan birisidir. Uzun araştırmaları sonucu, bir Uzak doğu felsefesi olarak algılanan Reiki'nin, Anadolu insanının oldukça aşina olduğu Sufizmle olan benzerliklerini keşfetmiş ve çalışmalarını bu yönde sürdürmüştür.

Ülkemizde şimdiye kadar Reiki'yi 4.aşamada olan Master'lardan duyduk ve onların aktardıklarıyla Reiki'yi kültür ve inancımıza uzak olan bir felsefe gibi tanıdık. Fakat Grandmaster Teacher İsmail Bülbül'ün Reiki hakkındaki derin bilgi ve deneyimi, ayrıca eğitimlerini ve terapilerini Sufizmle sentezleyerek sunması bu konuda bize yepyeni bir bakış açısı sunuyor. "

2007 Yılında, 14 yıllık Usui Reiki eğitimini bu ekole ait olan tüm aşamaları alarak tamamlamıştır. 17. (SON IŞIK) aşama (Dimensionale Reise) Zaman ve Mekan Üstü Yolculuk'u da alarak USUI REIKI ekolünde dünyada ilk 8 kişiden birisi olmuştur.

2 yorumlar

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler