Varoluş Dergisi

BÜYÜMEK SERİSİ: AŞK

Büyümek serisinin son yazısını değişim yani ‘Aşk’ üzerine yazmak istedim çokta haddim olmayarak. Böyle söylüyorum çünkü kelimelerin ötesinde bir kavram ama şunu da biliyorum ki aşkın azı çoğu, küçüğü büyüğü olmaz.. Her aşk insanı özüne yaklaştırmak için gelmiştir..

‘Aşk’ başlangıç ve bitiş. Zamansız ve aynı zamanda çok zamanlı. Ruhumuzun yaratılma sebebi aşktan.. Her şey O’ndan..

Ruh bir gün sonsuzluk aleminde gezerken, madde alemine gitmek istemiş. Varoluşun kendi dinamiğinde yer alan alma-verme yasası gereği, varoluş ruha şart koşmuş. ‘Seçiminin sorumluluğunu almalısın. Gitmek ve o alemi de keşfetmek istedin. Ben hep seninleyim ama  keşif sırasında yalnızsın.’ Dedikten sonra gözden kaybolmuş ve ruhun tekrar onu hatırlayacağı güne kadar kendini gizleme kararı almış..

Ruhlar alemi 2 boyutlu çalışır olmuş o günden sonra. Madde aleminde kaybolan ruhlar yine birbirleri vasıtasıyla varoluşla iletişime geçmişler. Ruh kimliğini bıraktığı her parçada daha çok büyümüş, gerçek varlığını hatırlamaya başlamış. Sonra tekrar unutmuş, tekrar hatırlamış..

İşte büyüme, bu unutma ve hatırlama döngüsü içinde olmaya başlamış. Varoluşun matematiği o kadar akıllıca işliyormuş ki, alemlerin hepsi birmiş, ayrı değilmiş.. Ayrılık bilinci ruhun seçimiyle birlikte oluşmuş. Bunu taşıyan kabın ismi de zihin olmuş.

Aşkın hatırlatıcısı kimi zaman ayrılık gibi görünse de hatırlama bilinci arttıkça ayrılığın bir illüzyon olduğunu söyleyebiliriz.

Büyümek aşkla gerçekleşir. ‘Aşk’ın kendisi bizim kendi doğamız olduğu için O her yerdedir. Sevgilinin gözlerinde, kuşta, çiçekte, küçük bir çocuğun gülümsemesinde..

Değişim zamanlarınızı gözden geçirdiğinizde aşk hali olan zamanlarınıza denk geldiğini görürsünüz. Çünkü kimliğin ve Ben’in ötesine geçmeye cüret etmişsinizdir. Ben demekten vazgeçip biz demeye cesaret etmişsinizdir. Ruh-Zihin-Beden hepsi bu enerjiyle yenilenir ve en iyi ve dengeli halini almaya başlar.

Bu ay ki yazımı burada sonlandırıyorum.. Çünkü, büyüme sonsuz devam eden bir hikaye ve aşk adına söylenecek çok şey var. Yaşam içinde yaşayıp paylaşmak dileğiyle..

Aşk üzerine yazma cesareti ve ilhamı aldığım tüm güzel ruhlara teşekkür ederim.

Aşk’la kalın.

 

Esra Yılmaz Aslan

2009 Yılında Reiki ile 2011'de de İsmail Bülbül hocamla tanıştım. Reiki 3b Öğretmeniyim. Kendimi tanıma evresini yaşarken insanlara faydalı olabilmek amacındayım.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler