Varoluş Dergisi

SADELEŞTİRME

Bilgiçliği ve üstünlüğü amaç edinenler bu dünyada zorlanırlar. Aslında Hz. Mevlana hayatın formülünü bize vermiş.

“Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol.

Şefkat ve merhamette güneş gibi ol.

Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol.

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol.

Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol.

Hoşgörülükte deniz gibi ol.

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.”

Böyle bir kişiye dönüşebilmemiz kendimizi tanımakla başlar. Kendini bilen, kendini tanıyan insan özünü bilir. Özünü bilen insan sadeleşir.

Cismani olan şeylere sıkı sıkıya bağlanmak varoluşun bilgeliğinden bizi alıkoyar. Dünya herkesin miras yurdu, nimetleri de kardeşçe paylaşılmalıdır.

İnsan değişmesi mümkün olandır. Gökyüzüne bakar semaya yükselmek ister.

Aydın YAKUPOĞLU

Aydın Yakupoğlu

Ağustos 1979, İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği yüksek lisans bölümünü bitirdi ve özel sektörde çalışmaya başladı. 2013 yılında bir kız çocuğu babası oldu. 2018 yılında Reiki öğretmeni İsmail Bülbül ile tanıştı ve pozitif yönde bir değişim geçirdi. Şu an Reiki 3a (Master) aşamasında ve insanlığa yardımcı olma bilincindedir.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler