Varoluş Dergisi

HOŞGEL 2024

Koca bir yılı devirip bir yenisine bebek gözlerimizi açtık.

Her yıl hoş gider ve gelir, önemli olan biz hoş muyuz?

Henüz geleneksel z raporu alıp yıl kapanışı yapmamış olanlarımız ya da bir de burdan bakmak isteyenlerimiz için enerji merkezlerinizi uyarıp güzel başlangıçlar yapmanıza vesile olabilecek sorularla geldim. Tabii ki dışarıya değil, yine kendi yapabileceklerimize ve kaynaklarımıza gerçekçi biçimde odaklanmayı unutmadan…

1. Bu yıl, daha güvende hissetmemi sağlayacak, sağlığıma ve dünyama iyi gelecek neler yapabilirim? Güvende olmak ve temel ihtiyaçlar benim için ne demek? Geçen yıl bunlarla ilgili yolunda gitmeyen şeyler olduysa benim burdaki payım ne, bunu nasıl sağaltırım? Aile, ata ve doğa benim için ne demek? Bu yıl bunlara daha özenli bakmamı sağlayan ne yapabilirim? İşimle geçimimin yolunda gitmeyen tarafları varsa neler yapabilirim?

2. Yaşamımda neşeye, coşkuya, oyuna, hazza, ilhama, yaratıma nasıl daha çok yer açarım, bunları yeterince hissediyor muyum? Benim için bunu sağlayan kaynaklar neler? Alma verme dengemde ve bunlarda sorun olduysa nerede nasıl oldu, bunu yapılandırmak için bu yıl neler yapabilirim?

3. Güç benim için ne demek? Bu yıl cesaretle, iradeyle, azimle, sabırla nelere adım atmak ve sürdürmek isterim? Yeterli kaynak ve hazırlığım var mı? Yoksa nerelerde nasıl çalışmam gerekir? Geçen yıl beni güçlendiren ve güçsüzleştiren neler oldu, düşüp kalkmalarım nasıldı, bunlardan ne öğrendim ve nasıl kullanacağım?

4. Bu yıl kalbimin şarkısını daha çok duymak ve sevgiyi daha çok alıp vermek için neler yapabilirim? Geçen yıl kalbimi kapatmama sebep olan şeyleri bu yıla taşımamam için neler gerekir? Hangi erdemleri, incelikleri geliştirmek, hangi yeniliklere yelken açmak isterim?

5. Kendimi ve hediyelerimi bu yıl özgürce, özgünce ifade etmem için neler yapabilirim? Geçen yıl samimi olamadığım, ifade bulmayan ve kontrol etmeye çalışıp fazla yüklendiğim neler oldu?

6. Bu yıl neyi farklı yapmak, farklı görmek, düşünmek, hissetmek ve neyi farklı yaşamak isterim? Bunun için ne gerekli?

7. Tüm bunlar ve dahası için varoluş ve kendimi onurlandırdım mı? Bana her an gelen birbirinden ışıklı nimetleri nasıl daha net, kolay alırım? Kendi gerçeğimden ne anlıyorum ve geçen yıl bunu her şeyle beraber nasıl yaşadım? Razı mıyım? Değilsem olmam için ne gerekir?

Parlayıp paylaştığımız, sarıp sarmalandığımız çok sevgili bir yıl olsun herbirimize, güzelce ağırlansın ve kat kat ektiklerinizi sunsun dilerim.

Ahu BİRLİK

Ahu Birlik

1981 baharında Ankara'da doğdum. Çocukluğum ve gençliğim seyahat ve enstantanelerle geçti. İstanbul Bilgi Üniversitesi Film&Tv lisans ve Kültürel İncelemeler yüksek lisans programlarını tamamladıktan sonra hizmet, üretim, reklamcılık gibi sektörlerde farklı görevlerde yer aldım. 2012 yılında içsel yolculuğu beni Reiki Bilinçaltı Terapiler ve Can Hocam İsmail Bülbül'e taşıdı. 2014 yılından beri Bodrum'da yaşıyor, Bodrum Şifa Sanatları Atölyesi Kumbahçe'de yolculuğumuza sevgiyle, şükranla devam ediyorum.

Usui Reiki Master Teacher

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler