Varoluş Dergisi

HİÇ

Kainatı sonsuz olası seçenekle donatan her düzensizliğin içinde belli bir düzen vardır. İnsan tanrının en muktedir varlığı o kadar karışık ki görünenin çok ötesinde ve var olan her şey gibi diğer her şeyle etkileşim içerisinde.  Bu yüzden ne düşündüğümüz çok önem arz ediyor. Tabi güzel şeyler düşünelim güzel şeyler olsun diyoruz. Bir yandan bu kadar iyi olma deyip nasihat edenler de var. Hoşgörülü olalım diyoruz onlara karşı. Negatif tavra karşı çıkmanın en iyi yolu pozitif tavrın dozunu arttırmak diyoruz.

Sürekli farkındalık için dua ediyoruz, doğru tarafa meyil etmek için…İçimize dönüyoruz, böyle düşünmek bana ne kazandırır ki diyoruz… Bu süreçlerin bilimsel yönden dayanağı var mı diyoruz, araştırıyoruz, deneyimliyoruz… Hiçbir zaman ol’dum demiyoruz. Yine zihnimizi fark ediyoruz.

Değişmek istiyorsak, bir şeylere uyumlanmak istiyorsak belirli bir süreye ihtiyacımız var. Eğer bir şeyin olmasını istiyorsak onunla ilgili bir tecrübeye ihtiyacımız var. Anlayışımızın değişmesini istiyorsak bize gelen mesajı anlamaya, sevgiyle kabul etmeye ihtiyacımız var. Hayatımızın pozitif yönde değişmesini istiyorsak anlayışımızın değişmesine ihtiyacımız var.

Hiç olalım ki, bütünün sıfatları bizde olsun.

Aydın YAKUPOĞLU

 

Aydın Yakupoğlu

Ağustos 1979, İstanbul’da doğdu. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği yüksek lisans bölümünü bitirdi ve özel sektörde çalışmaya başladı. 2013 yılında bir kız çocuğu babası oldu. 2018 yılında Reiki öğretmeni İsmail Bülbül ile tanıştı ve pozitif yönde bir değişim geçirdi. Şu an Reiki 3a (Master) aşamasında ve insanlığa yardımcı olma bilincindedir.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler