Varoluş Dergisi

DEV BİR ÇİÇEK

Bazen bizim sevdiğimiz bizi sevmez.

Belki bir zaman önce bir daha sevmemeye yemin ettiğinden, belki bir zaman önce aldığı bir kalp yarasını halen sağaltamadığından, belki kendini sevgiye ve aşka çok uzun zaman önce kapattığından, belki sadece sevgiyi unuttuğundan, belki bizi güzel bulmadığından, belki o sırada O da başka birini sevdiğinden, belki de sadece bizi sevmediğinden…

Nedenler ne olursa olsun sonuç değişmez.

Bizim kalbimizde yer eden o kişinin kalbinde yer etmemişizdir.

Gerçek sadece budur.

 

Kemal Sayar’ın “Bırak hakikat incitsin seni, bir yalan avutacağına” dediği gibi;

Yalandan bir ilişkinin avuntusuyla yaşamaktansa; içinde bulunulan durumun hakikati ile yüzleşmek ve sonra da onu sindirmek, bedeli kalp acısı ile ödense bile kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliktir.

Bu kendinize duyduğunuz saygı ve kendinize verdiğiniz değerdir.

‘Yok’tan ‘Var’ etmeye çalışmayın.

 

Eğer böyle bir zamanın içinden geçiyorsanız, İlhan İrem’in ‘Dev Bir Çiçek’ isimli şarkısında geçen şu dizeleri hatırlayın.

“Ve şimdi görünce yalnızca sevgiden oluşan kendi parçacıklarının,

Sevgisizlikten kuruduklarını,

Birbirlerine düşman olduklarını,

O dev çiçek ağlıyor ağlıyor,

Güleceği günü bekliyor.”

 

Tüm kâinatın sevgiden yaratıldığı söylenirken, kendinizi sevgisiz bir yaşama mahkum etmeyin.

O dev çiçeği ağlatmayın ve bu hayatta o dev çiçeğin bir parçası olan ruhunuzun sevgisizlikten solmasına izin vermeyin.

İnsan sadece ‘Sevgi’de çiçek açabilir.

İnsan sadece ‘Aşk’ta yok olabilir.

 

Gökçe YILMAZ

Gökçe Yılmaz

İsmim Gökçe Yılmaz. 1980 İstanbul doğumluyum. Nefes almaya başladığım andan itibaren İstanbul’da süren yaşamım 2015 yılından beri Bodrum’da devam ediyor.

Kendimi arama yolculuğum, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki sorgulamaları saymazsak, hayatın beni içsel olarak sıkıştırması ile başladı. Okuduğum tüm kitaplar, mutlu olmak için insanın kendini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ama hiçbiri kendimi nasıl değiştireceğimi tam olarak söylemiyordu. Kendimi değiştirmenin ve mutluluğa ulaşmanın yöntemini ararken daha önceden de araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum Reiki’ye uyumlanmaya karar verdim. 2015 senesinde Usui Reiki ile başlayan yolculuğum, 2017 yılından itibaren Gurdjieff’in 4.Yol Öğretisi ile devam etti. 2018 senesinde Bütünsel Yaşam Koçluğu ve 2020 yılında da EFT Eğitimi aldım. 2020 senesinin Aralık ayında Yoga, Nefes ve Meditasyon çalışmaları hayatıma eklendi. Yaşadığım içsel bir çekilim sonucunda, 2021 yılının Şubat ayında, 4.Yol Öğretisinden Tasavvuf Öğretisine geçiş yaptım.

Bugün kendimi dönüştürmeye Tasavvuf Öğretisi ile birlikte Reiki, EFT, Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler