Varoluş Dergisi

BIRAKMAK

Bırakın…

Dünyanın en zor eylemi gibi gelse de,

Bırakın…


Sağlıklı bir bağ kurmak yerine bağımlı b
ir ilişki kurduğunuzher şeyi,

Kendi içinizde bırakın…

Bir hayvan,

Bir aile üyesi,

Bir eşya,

Bir kişi,

Ve hatta

Çocuklarınızı bile,

Bırakın…

 

Kalp bağı hiçbir zaman kopmaz

Koparttığınız bu bağlar

Bağımlılık bağları olacaktır

Bırakın

 

Bırakma düşüncesi size ölüm gibi de gelse,

Bırakın…

Gerekirse manevi anlamda ölün,

Gerekirse içinizdeki tüm bağımlılıklarınızı öldürün;

Bırakın…

 

Hem kendinizi,

Hem karşınızdaki ruhu,

Özgürleştirin

Gökçe YILMAZ

Gökçe Yılmaz

İsmim Gökçe Yılmaz. 1980 İstanbul doğumluyum. Nefes almaya başladığım andan itibaren İstanbul’da süren yaşamım 2015 yılından beri Bodrum’da devam ediyor.

Kendimi arama yolculuğum, çocukluk ve gençlik yıllarımdaki sorgulamaları saymazsak, hayatın beni içsel olarak sıkıştırması ile başladı. Okuduğum tüm kitaplar, mutlu olmak için insanın kendini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu ama hiçbiri kendimi nasıl değiştireceğimi tam olarak söylemiyordu. Kendimi değiştirmenin ve mutluluğa ulaşmanın yöntemini ararken daha önceden de araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum Reiki’ye uyumlanmaya karar verdim. 2015 senesinde Usui Reiki ile başlayan yolculuğum, 2017 yılından itibaren Gurdjieff’in 4.Yol Öğretisi ile devam etti. 2018 senesinde Bütünsel Yaşam Koçluğu ve 2020 yılında da EFT Eğitimi aldım. 2020 senesinin Aralık ayında Yoga, Nefes ve Meditasyon çalışmaları hayatıma eklendi. Yaşadığım içsel bir çekilim sonucunda, 2021 yılının Şubat ayında, 4.Yol Öğretisinden Tasavvuf Öğretisine geçiş yaptım.

Bugün kendimi dönüştürmeye Tasavvuf Öğretisi ile birlikte Reiki, EFT, Yoga, Nefes ve Meditasyon teknikleri ile devam ediyorum.

Yorum yap

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…

Arşivler