Varoluş Dergisi

Yaşam Yolu Renklerde

Renklerin insanın ruh halini etkilediği son yıllarda daha çok dillendirilir oldu.

Renklerin bütün dünyayı nasıl etkilediği gerçekten biliniyor olsaydı her insan bu konuyu daha fazla araştırırdı.

Aslında hepimiz renklerin farklı dalga boyları ve frekanslarından etkilenmekteyiz. Her rengin bir titreşim oranı vardır.

Renkler içinde kırmızı rengin, dalga boyu en kısa, titreşimi ise en yavaş renk olduğu, yapılan çalışmalarla tespit edilmiştir.

Yine renkler içinde menekşe morunun kırmızının tam aksine dalga boyu en uzun, titreşimi ise hızlıdır.

Fiziksel (dünyevi) yaşamdan uzak yapılan çalışmalarda titreşim oranı hızlı renkler kullanılmaktadır. Bu nedenle olsa gerek ki mor renk ruhsal alanda yapılan çalışmalarda en çok kullanılan renktir.

Uzmanlarca yapılan çalışmalar neticesinde herkesin bir doğum ve isim rengi, dolayısı ile de bu rengin özelliği olan yaşam yolu, kişiliği olduğu ortaya çıkarılmış.

Örnekleyecek olursak:

Doğum tarihi: 18.07.1966, 1+8+7+1+9+6+6 =38, 3+8=11, 1+1=2

Buna göre bu doğum tarihli kişinin hayat yolu ve doğum rengi turuncudur.

Doğum tarihinizi yukarıda örneklendiği şekilde hesaplayarak kendi renginizi bulabilirsiniz.

1 – Kırmızı

2 – Turuncu

3 – Sarı

4 – Yeşil

5 – Mavi

6 – İndigo (Çivit)

7 – Menekşe

8 – Gül Pembesi

9 – Altın

Aynı şekilde kişilerin isimlerinin de bir rengi vardır. Her harf bir rakama denk gelir ki buradan da isminizin rengi ortaya çıkar.

Örnek:

“Sinan” isminin rakamsal toplamı üç’ü verirken, soyadı rakamlarına göre de sekiz rakamının rengi olan Gül Pembesini vermektedir.

Kişi yaşam yolu renklerinin özelliklerini, karakterini hayatına geçirememiş ise o renkleri tamamlayacak kişileri hayatına çekecektir.

Kendi hayat yolunuzda tamamlayamadığınız karakter özelliklerinde başka bir kişiyi hayatınıza çekmenizi de, evrenin parça parça da olsa bunu hayatınıza sokmanın bir yolunu bulduğu ile açıklayabiliriz.

Her alanda olduğu gibi bu alanda da, uzmanı ile karşılaştığında kişinin yaşamında akış olacağı gibi, uzman olmayan kişiler tarafından kulaktan dolma bilgiler ile yapılan bir çalışma kişinin hayatında karamsarlığa neden olabilir.

Ayşe Ayten

1966 yılında Ankara’da kalabalık bir ailede dünyaya geldim.

Kalabalık bir ailede büyümenin en güzel tarafı, insanlar hakkında yoğun bilgi sahibi, gözlemci ve hümanist olabilmektir. Böyle ortamlar insana acıyı ve tatlıyı paylaşabilmeyi öğretir ve kişisel gelişimine de katkıda bulunur.

Almanya’da geçen eğitim hayatımıda farklı uluslardan insanları tanımanın hayatıma kattığı renk sayesinde dünyam zenginleşti.

Çocukluğumda deneyimlediğim fakat adını koyamadığım olayların peşine düşmem lise yıllarımda öğretmenimizin sınav öncesi yaptırttığı yönlendirmeli meditasyon ile başladı. Kendimi keşfetme, bulma yolunda yürümeye karar verdiğimim zaman öncelikle beden, sonra zihin, daha sonra da ruhsal eğitim ve öğretilerden geçtim.

İlerleyen yıllarda çok sayıda Kişisel Gelişim Seminerleri, Workshop ve uzun soluklu eğitimler sonucunda birçok uzman gibi ben de kendi yolumu çizerek sentezlediğim çalışmalar yaptım.

2008 yılında Regresyon 2009 yılında ise Reiki ile tanıştım.

2016 yılında Reiki Master derecesine uyumlandım. Aynı yıl EARTH, Avrupa Regresyon Uzmanları Birliği onaylı Unicorn dönüşüm okulundan aldığım bir yıl süren eğitimden sonra mezun oldum.

Peribebek ve Doğrucu Davut adlı internet dergilerinde köşe yazarlığı yaptım.

Uluslararası firmalarda çok yoğun ve hareketli geçen iş hayatımı da emeklilik ile tamamladım.

Yorum Yaz

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…