Varoluş Dergisi

Ha’y’at ve Rei-ki…

Bizler, reiki ile hasbelkader ilgileniyormuş gibi görünsek de, reiki deneyimlerimizi gelecek kuşaklara aktaran kanallarız aslında. Her birimiz, ANdaki kazanımlarımızı bilinçaltımızda zaten mevcut bulunan bilgi birimlerimizin üstüne ekleyerek daha da derinleştiriyoruz.

Dünyaya gelişi ve gidişi arasındaki zaman diliminde büyük tecrübeler kazanır ÎnsÂN. Fakat, bu kazanımları sağlamak için yardımcı unsurları fark etmez. Bu unsurların en başında ‘Yaşam Enerjisi’ gelir de başlarda bilmez.

Yaşam Enerjisi olmadan yaşayamayacak olan ÎnsÂN, ancak ruhsal, duygusal, zihinsel veya bedensel engellerle yani hastalık ya da semptom dediğimiz durumlarla karşılaşırsa kıymetini anlamaya başlar.

Bir süre ele tutulur gözle görünür çabaya girişse de bilinçaltında tanımlanmış olan güdüleri, onu farklı arayışlara iter. Bu güdüler, kolektif bilinçaltından gelen, daha önceki insan kuşaklarınca deneyimlenmiş, onun ruhuna hitap edecek olan, düşünce gücü ile farklı sonuç almasını sağlayacak hal, hareket, tavır ve davranışlardır.

Bazı ÎnsÂN’lar bireysel bazı ÎnsÂN’lar gruplar halinde,  güdülerinin onlara verdikleri hisler doğrultusunda Yaşam Enerjisi Deneyimleri’ni güçlendirmeye başlarlar. Günümüzde bu deneyimlerin başında Reiki Yaşam Enerjisi gelir. Reiki, 1900’lü yılların başında keşfedilmiş gibi görünse de çok eski uygarlıklardan bu yana kullanılagelen deneyimler bütünüdür de denebilir.

Bizler, reiki ile hasbelkader ilgileniyormuş gibi görünsek de, reiki deneyimlerimizi gelecek kuşaklara aktaran kanallarız aslında. Her birimiz, ANdaki kazanımlarımızı bilinçaltımızda zaten mevcut bulunan bilgi birimlerimizin üstüne ekleyerek daha da derinleştiriyoruz.

Ha’y’at, bilincimizi zenginleştiriyor ve Rei ile ki’nin gelecek için ihtiyacı olan noktalara akması ve ulaşması için yollar açıyor. Sadece kendimiz için değil kuşaklar boyu akış için yerimizi alıyoruz.

O zaman,

Görev başına…

 

Engin Erarslan

Reiki 8.Işık Grandmaster / Teacher

Biomanyetizma® Uzman Eğitimci

Transterapi Uzman Eğitimci

2009 yılından bu yana uyumlanmış olduğum Reiki-Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü Enerjisini hayatımın hemen hemen tüm aşamalarında kullanmaktayım.

2013-Mart 3B Master-Teacher, 2014 Ağustos 5 ve 6.Işık Aşamalarına uyumlanarak Grandmaster, 2016 Kasım 7 ve 8.Işık aşamalarına uyumlanarak Grandmaster/Teacher olarak Reiki Enerjisinin daha fazla kitleye ulaşmasını arzu etmemden dolayı profesyonel olarak öğretme ve uyumlama çalışmalarını sürdürmekteyim.

BİOENERJİ+MANYETİZMA (BİOMANYETİZMA®) – EĞİTİMCİ VE TERAPİST

2012 yılından bu yana almış olduğum bioenerji tekniklerinin uygulayıcılığının yanısıra Azerbaycan Biznes Enstitüsü’nden almış olduğum 240 saatlik Bioenerji ve Parapsikoloji eğitimimden sonra Bioenerji tekniğinin eğitimlerini vermeye başladım. İnsan Manyetizması üzerine yapmış olduğum çalışmalarla birleştirerek yeni bir teknik olan Biomanyetizma tekniğinin ilk uygulayıcısı ve Eğitimcisiyim.

TRANSTERAPİ – EĞİTİMCİ VE TERAPİST

2011 yılında almış olduğum Klinik ve Derin Hipnoz eğitimle birlikte Ruhsal Trans yöntemini kullanmaya başladım. Biomanyetizma tekniği ile de birleştirerek, ‘Biomanyetik Trans’ seansları yapıyor ve terapist yetiştiriyorum.

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ VE KODLAMA

Reiki 8.Aşama ile verilen bir yeti olarak, ruhani bilinçaltı temizliği ve kodlama yönteminin uygulayılığını yapıyorum.

Add comment

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…