Varoluş Dergisi

Gezegenlerin Yönettiği Yaş Dönemlerimiz

Doğduğumuz saniye ile ömrümüzü oluşturan bir doğum haritamız var.

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi, bir harita ile kısaca kişinin sağlığı, iş olasılıkları, becerileri, maddi göstergeleri, karakter yapısı, özel hayatı hakkında çıkarımlar elde edebiliyoruz. Bu çıkarımlar haritalarımızdaki gezegenlerin nasıl konumlandığı, güçlü ve güçsüz açıları ve asaletleri ile ortaya çıkar. Bir de bu gezegenler (kişisel gezegenler ve kollektif gezegenler), yaş dönemlerimiz hakkında bilgiler verir.

AY: Astrolojide Ay anne ile kurulan bağdır ve 0-4 yaş aralığını yönetir. O anki Ay kalitesinin ve Ay fazının etkisi, annemizin psikolojik durumunu ve bizim hayat boyunca duygusal yapımızı anlatır.

MERKÜR: Astrolojide Merkür eğitimi, konuşmayı, yazmayı, öğrenme dürtümüzü, iletişim kurmayı temsil eder ve 4-14 yaş aralığını yönetir. Tam da bu yaş, merak duygumuzun geliştiği, konuşma isteğimizin arttığı, çok düşündüğümüz, soru sorduğumuz yaşlardır.

VENÜS: Astrolojide Venüs hoşlandığımız konuları, aşkı, ilişkileri, güzelliği, ergenlik dönemini temsil eder ve 14-22 yaş aralığını yönetir. Venüs’ün doğum haritasındaki konumu ve diğer gezegenlerle yaptığı açılar, bize bu alanlarda cevap verir.

GÜNEŞ: Astrolojide Güneş, kimlik, kimliğin gelişimi, kariyer, tüm erkek figürleriyle ilişkiler, kişinin kendini ifade şekli gibi konuları temsil eder ve 23-41 yaş aralığını yönetir. Güneş’in aldığı açılar, bulunduğu ev ve burç, bu yaş aralığının nasıl etkilerle geçeceği hakkında bilgi verir.

MARS: Astrolojide Mars savaşmayı, amaca varmayı, savunmayı, mücadele etmeyi anlatır ve 42-56 yaş aralığını yönetir. Mars’ın haritada aldığı etkiler, kişinin sorunlarla nasıl başa çıktığını, gücünü ne şekilde kullandığını, hedeflerine nasıl varacağını gösterir.

JÜPİTER: Astrolojide Jüpiter şans, bereket, talih, kazanç, inanç, bilgelik ve farkındalık gezegenidir. Kişinin 57-68 yaş aralığını yönetir. Bu yaş aralığında kişinin öğrendikleri, nasıl bir inanç sistemine vardığı, ne kadar olgunlaştığı ve farkındalığı önem kazanır.

SATÜRN: Astrolojide Satürn zamanı temsil eder. Yaşlılığın kalitesini gösterir. 69’uncu yaştan itibaren hayatımızı Satürn yönetir. Haritada Satürn’ün nasıl konumlandığı, kişinin yaşlılık dönemindeki sağlığını ve nasıl bir ömür kalitesi içinde olacağını gösterir.

Özlem Aydın

20.05.1983 yılında doğan Özlem Aydın, İstanbul doğumludur. Ortaokul lise öğrenimini Gürsoy koleji’nde okuduktan sonra, Beykent Üniversitesi iletişim bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Tv8’de haber merkezi’nde ekran arkasında çalışmıştır. Yönetmen olan bir arkadaşı yapacağı programı sunması için kendisine teklif götürür ve Trt müzik kanalında Müzikalite adında müzik belgeseli programı sunarak ekran önüne geçer. Daha sonra Plato film okulunda diksiyon ve oyunculuk eğitimi alarak üç dizide oynar. Sunucu,Oyuncu ve Reiki master olan Özlem Aydın,aynı zamanda Astroloji eğitimi almaktadır.

Add comment

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…