Varoluş Dergisi

Bir Çift Yürek

“Yaşamının örümcek ağını ören insanın kendi değildir; O, bu ağda sadece bir teldir.

Bu ağa yaptığı her katkıyı, aslında kendi kendine yapmıştır.” ( Bir Çift Yürek, Marlo Morgan 6. sayfa)

Bu açıklama varoluşu düşünen bir insana güzel renkte bir yol olur kanısındayım. Bende heyecan yarattığı için paylaşmak istedim. Aklıma bir sürü soru getirmişti çünkü.

Acaba önceden hazırlanmış tasarımın bir parçası olabilir miydim? Acaba ağı meydana getiren teller gibi ben de içinde bulunduğum tasarımın önemli ve değerli bir parçası mıyım? Acaba herkes birbirine son derece önemli ve görevli bağlarla bağlı mıdır? Acaba tasarımın işlemesinde görevlerim varmıydı ; varsa bu görevler neydi? ….

Ve sonunda acaba bu tasarımın bütününü anlayıp görebilecek farkındalığa nasıl ulaşabilirdim?

Evet aradan yıllar geçti, olaylar yaşandı; gündemler değişti…Herşey değişti; ben değiştim. Şimdi dönüp baktığımda yaşadığım herşeyin beni olgunlaştırdığını, sakinleştirdiğini, olup bitenleri anlamlandırma çabası içinde olduğumu ve anın içindeki güzellikleri bulup çıkarma çabası içinde olduğumu görüyorum.

Ben 39 yaşındayım ve umarım bundan sonra öğrenmem gerekenleri zorlanmadan anlayabilirim ve bu sahibi olduğum hayat biletini doğru kullanabilirim… Bu isteğime ortak çok sayıda insanın olduğunu biliyorum. Peki, bu isteğimizin gerçekleşmesi için birbirimize ihtiyacımız yok mu sizce? Birbirimizi anlamanın, yardımlaşmanın ve paylaşmanın zamanı sizce hala gelmedi mi? Benim saatime göre tam vakti…

İşte Bir Çift Yürek adlı kitap tüm bu bahsettiğim düşünce denizi içinde yüzen insanlar için çok keyifli bir yolculuk olacak kanısındayım.

Harika Ertuğrul

9.5.1978 Adana doğumluyum. Hayatımın 30 senesi istanbulda geçti. İTÜ Fizik Mühendisliği ve ardından Marmara Üniversitesi fizik öğretmenliği tezsiz yüksek lisansını tamamladım . Bir süre dershanelerde öğretmen olarak sonra da özel okullarda öğretmen olarak 10 yıl çalıştım. Evliyim 3 yaşında bir kızım var ve zamanımın büyük kısmını kızımla geçirmekteyim. Reiki masterıyım ve tüm spirituel konularla ilgiliyim. Çocukluğumdan buyana içimdeki merakla boğuşmakta, merak ettiğim herşeyi araştırmakla ve yaşamakla meşgulüm :)

Add comment

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…