Varoluş Dergisi

ASTROLOJİDE ŞİRON(CENTOR)

Mitoloji’de yarı at yarı insan olarak geçen bu Centor’leri, dönem insanları savaşlarda kıyafet yapmak için avlarmış.

Bir gün bir tanesi avlandığında ayağından vurulmasıyla kendini bir mağaraya kapatıp çevreden bitkiler bulup iksirleri ayağına sürüp iyileştirmeye çalışmış. Ne kadar çabalasa da kendini tam anlamıyla iyileştirememiş ve bu yaptığı karışımlar insanlar tarafından keşfedilince, insanlara daha da faydalı geldiği görülmüş. Herkesin kendisinde sebep olduğu ve fark edemediği bir yarası vardır ama o yara şifa olur ve bir başkasında hayat bulur. Astrolojideki göstergenin bize tezahürü de budur.

Şiron maddesellikten ruhsal plana geçişin anahtarıdır. Sembolü de anahtarı anımsatır. Başkasında farkettiklerimizle başkalarını şifalandırdığımız, yardımcı olduğumuz doğuştan getirdiğimiz yaralarımızdır. Şiron’un bulunduğu ev, hangi burçlara yerleştiğinden daha önemlidir. Hangi konulardan eksik olup tekrar o konulardan sınavlara gireceğimizi ve kişileri bulunduğu eve göre hangi alanlarda şifalandırarak kendi yaralarımızı iyileştirmeye çalışacak olmamızdır. Bizler doğuştan getirdiğimiz yaralarımızı anımsatacak olaylar yaşayacağımız bir hayat planı içine doğarız. Şiron Asteroidi astrolojide bize bunu anlatır.

Sevgi ve farkındalıkla

Özlem Aydın

20.05.1983 yılında doğan Özlem Aydın, İstanbul doğumludur. Ortaokul lise öğrenimini Gürsoy koleji’nde okuduktan sonra, Beykent Üniversitesi iletişim bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Tv8’de haber merkezi’nde ekran arkasında çalışmıştır. Yönetmen olan bir arkadaşı yapacağı programı sunması için kendisine teklif götürür ve Trt müzik kanalında Müzikalite adında müzik belgeseli programı sunarak ekran önüne geçer. Daha sonra Plato film okulunda diksiyon ve oyunculuk eğitimi alarak üç dizide oynar. Sunucu,Oyuncu ve Reiki master olan Özlem Aydın,aynı zamanda Astroloji eğitimi almaktadır.

Add comment

İnternet üzerinden dijital yayın hayatına ilk olarak 2013 yılında başlamış olan Varoluş Dergisi, kısa bir aradan sonra şimdi yeniden okurları ile birlikte. Değerli yazarlarımız, Spiritüalizm, Reiki, Yoga, Astroloji ve Yaşam alanlarında, siz değerli okurlarımız için yazıyor…